Zakup nieruchomości z własną propozycją ceny

Crop508x373

Każdy człowiek kiedyś „wyfruwa” z rodzinnego gniazda. Daje mu to możliwość usamodzielnienia się i pokazania, czego się do tej pory nauczył i jak bardzo jest dorosły. Choć podobno, większość z nas nigdy nie dorasta, a jedynie się starzeje. Ale to tylko takie powiedzenie. Niemniej, jeśli już decydujemy się na tak radykalne zmiany (bo przecież zmiana miejsca zamieszkania to raczej zmiana radykalna w życiu każdego człowieka), warto skorzystać z pomocy profesjonalisty i odwiedzić np. biuro nieruchomości Kwadrat w takim mieście, jak Kołobrzeg.

Jeśli akurat tam mieszkamy – nie ma problemu. W innym wypadku można odwiedzić stronę internetową w/w biura. Przecież nic nie przeszkadza w tym, aby nawet zmienić miasto zamieszkania. Wyprowadzając się z domu rodzinnego, nie trzeba przeprowadzać się na tzw. „drugą ulicę”. Można skorzystać z wielu propozycji z całej Polski w zależności od naszych preferencji, stanu portfela, czy spraw zawodowych.

Jeśli ktoś np. dostał dobrą pracę w innym mieście (np. takim jak Kołobrzeg), a mieszka w okolicach Krakowa, nie będzie przecież dojeżdżał wiele kilometrów, ponieważ raczej nie wystarczyłoby mu na to dnia – a gdzie sama praca. No chyba, że ktoś dostał pracę jako konduktor.

Każda sytuacja mieszkaniowa jest inna

Zakup nieruchomości „za własne” nie zawsze jest konieczny. Jeśli kogoś nie stać, jego zasoby finansowe nie są wystarczające, zawsze może spróbować swoich sił w kredycie. Generalnie, biuro nieruchomości Kwadrat, może zająć się również takim klientem. Wielu ludzi kupuje dziś domy, czy mieszkania (a nawet całe gospodarstwa rolne z setkami hektarów na podorędziu) właśnie nie za gotówkę, a na kredyt. Takie nieruchomości są dostępne najczęściej zaraz po tym, jak bank wypłaci sprzedającemu pierwszą transzę.

W takim wypadku najczęściej sprzedającym jest developer, który dopiero co buduje mieszkania, czy domy na sprzedaż. To dlatego w kredycie, bank wypłaca mu jedynie część pieniędzy. Kupujący (czyli kredytobiorca) i tak musi od razu spłacać nawet, jeśli jego dom nie ma jeszcze fundamentów. Jeśli zaś chodzi o sprzedającego, który jest osobą fizyczną, zazwyczaj przekazuje on klucze do zakupionego lokum jedynie wtedy, gdy otrzyma całą kwotę. Choć zdarzają się sytuacje, kiedy podpisuje się umowę przedwstępną, a strony zgadzają się na zajęcie nieruchomości wcześniej (czyli przed wypłatą całej kwoty, uzgodnionej przy sprzedaży).

W jakim mieście jest najtaniej?

Czy to Kołobrzeg, Warszawa, Kraków, czy inne miasto, zazwyczaj ceny są ustalane wolno-rynkowo – czyli każdy sprzedający ustala sobie taką kwotę, jaka mu pasuje. Jedni się spieszą ze sprzedażą, wtedy ich cena za nieruchomość będzie mniejsza. Innym się nie spieszy, a ich cena może porażać. Generalnie, aby coś sprzedać, zasada jest jedna: Każda rzecz jest warta tyle, ile ktoś chce za nią zapłacić.

W realu to właśnie kupujący ustalają ceny, choć tego zazwyczaj nie widać. Jeśli np. sprzedający chce sprzedać swój majątek, który odziedziczył, odda go za niewielką kwotę. Jeśli natomiast na ten majątek pracował ciężko całe życie, to jego cena w takim wypadku znacznie wzrośnie, choćby mu się nawet spieszyło. Koniec końców – przyjdzie kupujący i da swoją propozycję cenową. Przy braku akceptacji transakcja nie dojdzie do skutku, a trzeba pamiętać że nieruchomość niezamieszkała bardzo szybko niszczeje i traci na wartości.

Więcej szczegółów na stronie Nieruchomości – Kwadrat Kołobrzeg