Zarządzasz flotą samochodów w swojej firmie? O czym musisz pamiętać

alphabet_stage_uk_19-_1

W wielu przedsiębiorstwach, nie tylko transportowych, flota samochodowa jest podstawą funkcjonowania firmy. Dlatego warto zadbać o to, by wszystkie auta były w pełni sprawne i nie stwarzały zagrożenia ani dla użytkowników, ani dla innych uczestników dróg.

Własna flota samochodowa w firmie to bardzo często konieczność. Jest to oczywiste przede wszystkim w przedsiębiorstwach, które świadczą usługi transportowe. Ale nie tylko. Wiele firm opiera swoje działanie przede wszystkim na handlu i sprzedaży, dlatego też swoich pracowników wyposażają w auta służbowe, którymi ci docierają do klientów. Im większa flota samochodowa, tym więcej jest przy niej obowiązków. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, by wszystkie auta były całkowicie sprawne.

Co w przypadku awarii?

Gdy samochody służbowe ulegają awarii lub pojawiają się w nich jakiekolwiek usterki, może się jednocześnie pojawić problem z przestojem w firmie. Właściciel firmy powinien więc zadbać o to, by wszystkie awarie naprawiane były na bieżąco. Dobrym rozwiązaniem jest wykupienie sprawdzonego ubezpieczenia z pakietem assistance. Dzięki temu w przypadku jakiejkolwiek awarii wystarczy zadzwonić do ubezpieczyciela, a ten od razu zajmie się naprawą usterki. Przy okazji kwestii ubezpieczenia, należy pamiętać, by cała flota samochodowa była ubezpieczona. Ważne jest nie tylko obowiązkowe OC, przyda się też ubezpieczenie autocasco. Choć jest to dodatkowy wydatek, w razie jakichkolwiek zdarzeń losowych czy kradzieży auta, właściciel firmy nie będzie musiał pokrywać szkód z własnej kieszeni. Jeśli flota samochodowa w firmie jest podstawą jej codziennego funkcjonowania, powinna być jak najlepiej ubezpieczona.

Regularne przeglądy

Posiadając flotę samochodową należy również pamiętać o corocznych przeglądach samochodów, wymianie płynów, filtrów i innych części, które dosyć często ulegają zużyciu. Na https://mccar.pl/5-oleje-i-plyny-ford można znaleźć doskonałej jakości oleje i płyny, które warto wykorzystać podczas uzupełniania tego, co już się skończyło. Dobrym rozwiązaniem jest robienie regularnych przeglądów zawsze w tym samym serwisie. Dzięki temu można liczyć na kompleksową obsługę, a przy dużej ilości aut także na atrakcyjne zniżki.

Warto wymieniać samochody na nowsze

Leasing dla firmFlota samochodowa w firmie służy nie tylko do celów użytkowych, ale często także reprezentacyjnych. W Wielu firmach auta są pewnego rodzaju sposobem na podkreślenie renomy i budowanie dobrego wizerunku. Warto więc zadbać o to, by auta służbowe były nie tylko sprawne i wygodne w użytkowaniu, ale również, aby dobrze się prezentowały. Jeśli firmy nie stać na zakup auta, można tę kwestię rozwiązać na wiele sposobów. Doskonałym rozwiązaniem może być na przykład leasing samochodów lub też skorzystanie z dobrej wypożyczalni. W wielu wypożyczalniach jest możliwość wynajmu długoterminowego, który jest bardzo korzystny pod względem finansowym. Dzięki temu można mieć eleganckie, reprezentacyjne auto i poruszać się nim na co dzień bez konieczności jego kupowania.