Zbilansowana dieta w pracy – jak sobie pomóc?

corporate_fruit

Osoby, które pracują na etacie czy w nieregulowanych godzinach pracy, bardzo rzadko odżywiają się prawidłowo i zgodnie z zasadami właściwego żywienia. W miejscach pracy króluje kawa oraz posiłki, które są przygotowywane z półproduktów i jedynie odgrzewane w mikrofalówce. Niestety, nie jest to korzystne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.

To, co jemy, ma bezpośrednie przełożenie na nasz stan zdrowia, kondycję oraz nastrój. W miejscu pracy często zapominamy o prawidłowym żywieniu. Wiele osób tłumaczy się przede wszystkim brakiem czasu. Nie mamy czasu zjeść zdrowego posiłku, dlatego najczęściej jemy to, co nam w ręce wpadnie. A wpadają zwykle rzeczy niezdrowe i mało pożyteczne dla naszego organizmu. W miejscu pracy podjadamy niezbyt zdrowe, za to bardzo kaloryczne słone i słodkie przekąski, które owszem, zaspokajają głód, ale jedynie na krótko. Słodkie przekąski powodują szybki wyrzut cukru we krwi i bardzo szybko dodają nam energii, ale po pewnym czasie poziom cukru gwałtownie spada, przez co szybko stajemy się głodni i znowu sięgamy po kolejne przekąski. Nie trzeba długo czekać, aby takie odżywianie przyniosło negatywne skutki nie tylko w postaci zbędnych kilogramów, ale również kiepskiego samopoczucia.

Do pracy warto zabierać zdrowe i pełnowartościowe przekąski

Zamiast sięgać po niezdrowe przekąski, warto zadbać o jedzenie takich produktów, które faktycznie mogą korzystnie wpłynąć na funkcjonowanie naszego organizmu. Warto przede wszystkim zabierać ze sobą warzywa i owoce do biura. Nie jest czasochłonne zapakowanie przed pracą kilku owoców, a jest to zdrowa, sycąca i pełna dobrych cukrów przekąska, która korzystnie wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu. Owoce są zdecydowanie lepszym posiłkiem niż słodycze, warto więc jeść je jak najczęściej.

Aby zdrowo jeść, nie trzeba mieć wiele czasu wolnego

Jeśli nie mamy czasu na zdrowe jedzenie w pracy, warto poświęcić nieco czasu przed pracą lub dzień wcześniej, aby przygotować sobie zdrowy posiłek. Smaczne i pełnowartościowe gotowanie w rzeczywistości nie zajmuje wiele czasu. Zrobienie zdrowej sałatki z owoców, warzyw czy pełnowartościowego makaronu nie trwa przecież długo. Trudno więc zrozumieć tłumaczenia osób, które uważają, że nie mają czasu na zdrowe żywienie. A przecież wystarczy podczas zakupów w sklepie sięgać nie po słodkie przekąski, a po owoce i warzywa. Są one zdecydowanie lepsze i o wiele szybciej zaspokajają głód. Dobrym pomysłem jest jedzenie sałatek warzywnych lub owocowych. Można też wybierać kanapki, ale na bazie pełnowartościowego pieczywa i zdrowych dodatków. Zrobienie zdrowego posiłku trwa zaledwie kilka minut. Nie jest to czas stracony, gdyż zwraca się w postaci lepszego samopoczucia i jeszcze lepszej kondycji. Im lepiej jemy, tym lepiej żyjemy. Warto o tym pamiętać. Owszem, słodkie przekąski są bardzo smaczne, ale wcale nie są korzystne dla naszego organizmu.