Hity zbliżającego się sezonu wakacyjnego

Ubrania dla dzieci

Wielkimi krokami zbliża się lato! Najgorętsza pora roku oferuje wiele okazji do przebywania na świeżym powietrzu. Wakacyjny czas to również okres wzmożonej czujności każdego rodzica. Niezależnie czy spędzacie lato w mieście czy raczej rodzinnie na łonie natury – ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa maluchowi! Słońce i wysokie temperatury mogą stać się przyjaciółmi malca, jeśli tylko rodzice poświęcą temu odrobinę swojej uwagi.

Wśród narodów północnej Europy takich jak Norwegowie czy Szkoci istnieje powiedzenie, że nie ma złej pogody, są jedynie źle dobrane ubrania. Ta ludowa mądrość, świetnie sprawdza się również latem i nieco bardziej na południe, nad Wisłą. Odpowiednio skomponowane stroje i mądrze skrojona moda dziecięca pomogą uchronić najmłodszych przed upałami. Do tego wystarczy przypilnować odpowiedniej higieny i pielęgnacji w postaci kremów oraz odpowiednio nawadniać organizm i gotowe! Lato czeka!

Hit mody dziecięcej: bawełna!

By nasz mały odkrywca w lecie swobodnie korzystał z upalnych dni, warto postawić na lekkie i przewiewne ubrania dla dzieci, wykonane z oddychających materiałów. Latem najważniejsza jest przecież wygoda. Co więc włożyć maluchowi na letnie dni, aby go nie przegrzać i nie powodować dyskomfortu. Przede wszystkim bawełna!Nie ma znaczenia czy planujecie podbój plaży czy placu zabaw w środku miasta, warto, by dziecko mogło bawić się w sposób komfortowy i bez problemów z regulacją termiczną. U niemowlaków świetnie sprawdzą się lekkie body z krótkim rękawem, niemowlęca sukienka bez rękawów, czy body bez rękawów. U nieco starszych rozrabiaków, na lato świetnie odnajdą się spodnie z krótką nogawką, wyposażone w trzy nieobciskające gumki w pasie i na nóżkach, czyli tak zwane bloomersy. Dla starszaków świetne mogą okazać się klasyczne krótkie spodenki albo koszulki polo w soczystych kolorach, które wspaniale można ze sobą zestawiać. A gdy przyjdzie chłodniejszy wieczór – idealne okażą się bomberka albo kolorowa bluza na zamek!

Jakiej bawełny szukać?

Kupując ubrania dla dzieci trzeba mieć pewność, że są bezpieczne i wolne od wszelkich szkodliwych substancji. Dlatego warto szukać bawełny certyfikowanej, takiej jak na przykład Oeko-Tex Standard 100.  To wiodący na całym świece znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Jeśli na metce zobaczymy ten znaczek, możemy mieć pewność, że materiały, z których uszyto ubranko są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach groźnych dla zdrowia człowieka.