Chcesz nakładać zdobienia na paznokcie i dobrze zarabiać? Akademia Kosmetologii zaprasza!

Prawdą jest, że świat manikiuru stale się rozwija. Praca jako stylistyka paznokci wciąż zyskuje zwolenników. Przeanalizujmy, jak zostać stylistą paznokci z pomocą Rocznej Szkoły Online, za której sukcesem stoi Pani Violeta Czerwonka jej pomysłodawczyni, i twórczyni.

Stylizacja paznokci – czym w ogóle jest?

To metoda stosowana do „nadmalowania” paznokci. Termin ten można dosłownie przetłumaczyć jako sztukę zdobienia paznokci. Jak można się domyślić zasadą jest nakładanie zdobień na paznokcie w celu uzupełnienia lub zastąpienia tradycyjnego lakieru. Profesjonalne kursy zdobienia paznokci takie jak ten organizowany online przez Akademię Kosmetologii mogą dać te możliwości.

Co robi stylistka paznokci po kursie w Akademii Kosmetologii?

Stylistka paznokci, która skończy kurs w ramach Rocznej Szkoły Online jest specjalistką od piękna paznokci dłoni i stóp. Stylistka paznokci opanowuje różne techniki. Na krótkim, obgryzionym lub złamanym paznokciu wykonuje przedłużanie – nakłada sztuczne paznokcie, na naturalne paznokcie.

Następnie stylistka wykonuje modelowanie paznokci albo żywicą, bardzo odporną i twardniejącą na świeżym powietrzu, albo żelem, bardziej naturalnym, który wysycha pod lampą UV. Na życzenie klientki upiększa paznokcie. Techniki są zróżnicowane. Stylistka paznokci musi także umieć:

• wykonać french manicure,
• gradienty kolorów,
• nakładać cyrkonie na paznokieć,
• rysować wzory.

Po trzech do czterech tygodniach, gdy paznokieć odrośnie, u podstawy paznokcia pojawia się pusta przestrzeń. Dlatego też stylistka paznokci wykonuje uzupełnienie. Najpierw pielęgnuje paznokcie, obcina je i piłuje – następnie wyrównuje warstwę żelu, aby ukryć przestrzeń.

Produktów nakładanych na paznokcie nie można usunąć zmywaczem do paznokci. Jeśli klientka chce usunąć manicure, musi zatem wrócić do salonu, gdzie stylistka paznokci spiłuje żel lub moczy paznokcie w roztworze usuwającym żywicę. Musi uważać, aby nie uszkodzić naturalnych paznokci i przestrzegać skrupulatnej higieny, aby uniknąć infekcji. Powinna również identyfikować i zgłaszać wszelkie paznokcie u stóp, które cierpią na drożdżycę, aby uniknąć przenoszenia ich na kolejnych klientów. Musi regularnie zmieniać akta, sterylizować instrumenty i czyścić swój stół roboczy.

W salonie może być zobowiązany do wykonywania innych czynności, takich jak powitanie klienta, pobranie opłat, umówienie wizyty itp.

Jak roczna szkoła online nauczy cię zostać stylistyką paznokci?

Praca wymaga rygorystyczności i skupienia – stylistka paznokci musi wypytać o alergie i zabiegi medyczne swojej klientki (niewskazane jest zakładanie paznokci u osób, które będą hospitalizowane, a także diabetyków). Źle wykonany manicure może prowadzić do deformacji lub kruchości paznokcia, a nawet infekcji, jeśli naturalna ochrona paznokcia jest uszkodzona i ma bezpośredni kontakt z toksynami zastosowanych produktów. Decydując się na Roczną Szkołę Online w Akademii Kosmetologii będziesz przygotowana, aby świadczyć usługi wysokiej jakości. Dowiedz się więcej: https://akademiakosmetologii.com/pl/c/Roczna-Szkola-Online/303.