Zmiana wystroju w biurze – kilka porad dotyczących wystroju

7_copy

Praca to miejsce, w którym spędzamy prawie połowę swojego życia (niektórzy oczywiście więcej, ale to są już skrajności). Generalnie chodzi o to, że czas spędzany w pracy wpływa na każdego pracownika. I tak – jeśli czuje się on tam dobrze, to i dobrze pracuje, a co najważniejsze – jest zdrowy.

Wszyscy wiemy jak to wygląda, gdy czas spędzony w pracy wpływa na człowieka negatywnie i wcale nie musi to być ze względu na rodzaj wykonywanej pracy. Zwyczajnie, otoczenie może się po prostu znudzić, lub co gorsza sprawić, że nie będzie nam się chciało w nim przebywać.A nie ma nic gorszego w pracy, jak brak pozytywnego „chcenia”. Taki stan może w skrajnych wypadkach doprowadzić nawet do rezygnacji z samej pracy, a to wcale nie wpłynie korzystnie na stan finansów pracownika.

Ale nie tylko stan psychiczny może mieć wpływ na pracowników, a nawet pracodawcę w biurze. Także ważne są zwyczajne czynniki „fizyczne” – czyli np. trzeszcząca, czy – co gorsza – uginająca się podłoga pod stopami. Petenci przybywający do naszego biura wcale nie będą zadowoleni, ani do nas przekonani, jeśli wchodząc do biura będą się potykać o stare, wystające deski podłogowe. Nie zawsze wystarczy przykryć je jakimś linoleum. Zresztą, to „jakieś” linoleum może jedynie obniżyć poziom zaufania klientów do firmy.

Zmiana wystroju – czy remont?

Pomiędzy remontem, a zmianą wystroju w biurze może być naprawdę niewielka różnica. Szczególnie wtedy, gdy myślimy o remoncie, który będzie uwzględniał wymiany elementów stałych w biurze, czyli np. nie tylko mebli, ale również np. desek podłogowych. Jak zwał – tak zwał, ważne jest, aby taka podłogowa deska kompozytowa zakupiona i zamontowana w biurze, czy na jego tarasie, idealnie wpasowała się w nową atmosferę w biurze.Np. deska kompozytowa Eco Teak jest o wiele bardziej wytrzymała, niż deska drewniana.

Wizualnie niewiele odbiega od swego oryginału.

Zarówno wyglądem, jak i zapachem przypomina prawdziwe drewno i to jest jej niewątpliwy atut. Poza tym deska kompozytowa EcoTeak posiada także takie atuty, jak brak absorbcji wody (nie przyjmuje wody bez względu na jej zabezpieczenia), nie trzeba jej impregnować ani odnawiać po okresie zimowym. Jednak najważniejszym atutem wydaje się być to, że przecież takie deski nie są z prawdziwego drewna (choć je do złudzenia przypominają) i dzięki temu oszczędzamy środowisko naturalne.

Nie potrzeba wycinać drzew, aby cieszyć się doskonałą podłogą z pachnącą drewnem deską kompozytową. To niewątpliwy atut i warto skorzystać z tego typu opcji. Jeśli już mamy nową podłogę, zawsze można zmienić wystrój biura na inny. Będzie to przyciągać zarówno klientów, jak i pracowników, ponieważ nasze biuro będzie pachnąć świeżością i czystością po takiej zmianie. Warto także zdecydować się na przegląd sprzętu biurowego.

Zawsze jest tak, że jakiś sprzęt szwankuje (często są to np. drukarki, kopiarki itp.). Warto go wymienić na nowy, aby można było normalnie pracować i nie czynić przestojów w pracy z powodu wadliwego, zużytego sprzętu.