Co się zmieniło w zakresie zabiegów implantologicznych na przestrzeni lat?

Czy pamiętasz, jak pierwszy raz zauważyłeś protezy swojej babci moczące się w szklance? Albo ostatni raz, kiedy zauważyłeś ją dyskretnie wyjmującą je z torebki przed kolacją? Niech ktoś powie „protezy”, a nasze umysły sięgną do jednego z tych dwóch wspomnień – nawet jeśli nie mieliśmy babci, która nosiła protezy.

Niestety, to także myśli, które zarchiwizowaliśmy w ramach „wymiany zębów”. Ale wiele się zmieniło, odkąd babcia była gotowa na ostatnią parę protez – implanty Szczecin dentystyczne stają się coraz bardziej popularnym wyborem do wymiany zębów, ponieważ wyglądają jak naturalne zęby. Są wystarczająco stabilne, abyś mógł jeść prawie wszystko, na co masz ochotę. I, co równie ważne, nikt nigdy nie zauważy różnicy – łącznie z tobą. Co więcej, implanty dentystyczne to trwałe rozwiązanie. W przypadku protez kość, która wcześniej otaczała ząb, zaczyna się cofać, co wymaga czujnej konserwacji. Z drugiej strony implanty integrują się z kością szczękową, pomagając zachować ją w zdrowiu i nienaruszonym stanie.

Stomatolog Szczecin który wykonał już sporo zabiegów implantologicznych i może przez ten czas obserwować, jak jakość życia jego pacjentów rośnie w bezpośredniej korelacji z ciągłą ewolucją implantów dentystycznych. To nie są protezy twojej babci. Ale to też nie są nawet implanty twoich rodziców. ,

Co to jest implant dentystyczny?

Do tej pory prawdopodobnie zastanawiasz się, czym właściwie jest implant dentystyczny. Zasadniczo jest to sztuczny korzeń zęba, który jest umieszczany w szczęce w celu utrzymania zastępczego zęba lub mostu. Mogą być używane do wymiany dowolnego zęba, od pojedynczego zęba do wszystkich zębów.

Najpopularniejszy rodzaj implantów dentystycznych ma postać śrub, cylindrów lub ostrzy, które są chirurgicznie umieszczane w kości szczęki i każdy z nich posiada jeden lub więcej zębów protetycznych.

Czy jesteś kandydatem na implanty dentystyczne?

Implanty mogą zastąpić zęby w niemal każdym przypadku – urazu, choroby przyzębia. Ale idealny kandydat ma dobry ogólny stan zdrowia i zdrowie jamy ustnej. Dobrze jest też wtedy, gdy masz wystarczającą ilość kości w szczęce, aby podtrzymywać implant i zdrowe tkanki dziąseł. Implanty dentystyczne są ściśle połączone z tkankami dziąseł i znajdującą się pod nimi kością w jamie ustnej, co czyni je krytycznymi elementami. Ale są sposoby na zaradzenie niedociągnięciom w obu przypadkach.

Periodontolog specjalizuje się w tych dziedzinach, a także ma wyjątkowe wykształcenie i szkolenie, aby zapewnić, że implanty dentystyczne wyglądają i są w odczuciu jak własne zęby. Tak więc, chociaż dentysta może zalecić implanty, ostatecznie skieruje Cię do periodontologa w celu kompleksowej oceny przyzębia i zabiegu.

Twój periodontolog i dentysta skonsultują się, aby ustalić, gdzie i jak należy umieścić implant. W zależności od stanu pacjenta i rodzaju implantu periodontolog dostosuje plan leczenia do Twoich potrzeb. Niezależnie od tego, czy wymieniasz pojedynczy ząb, kilka zębów, czy wszystkie zęby, procedura w dużej mierze przebiega podobnie.