Jak znaleźć system wms idealny dla siebie?

Słyszeliście o tym magicznym oprogramowaniu do zarządzania magazynem, które może sprawić, że prowadzenie magazynu stanie się przyjemniejsze, wydajniejsze i bardziej opłacalne, ale rzeczywistość rozpoczęcia pracy okazuje się trudna? Tak – jest to system wms.

kopalnia dataKażdy sprzedawca obiecuje Ci wszystko, co chcesz usłyszeć, ale jego strony internetowe i opinie klientów często nie zawierają wystarczających szczegółów na temat funkcji, są wypełnione żargonem, którego nie rozumiesz jako początkujący w WMS, lub nie wiesz, czy przyniosą Ci korzyść. Ale to nie powstrzymało cię od zainteresowania i chęci dowiedzenia się więcej, czy możesz poprawić swoje operacje.

Pomożemy! Zacznijmy od tego, jak wybrać funkcje WMS, które najlepiej pasują do Twojej firmy.

Odwzoruj problemy, które chcesz rozwiązać w nowym WMS. Zrozumienie potrzeby systemu zarządzania magazynem zaczyna się od zadawania pytań na temat Twojej firmy, szczególnie jeśli obawiasz się, że Twoje operacje nie są tak produktywne ani rentowne, jak ci się wydaje.

Przyjrzyj się wszystkim działaniom, w których uczestniczy Twój magazyn, od realizacji zamówień i wysyłki po koszty zapasów, koszty pracy, wyzwania związane z wyposażeniem i potrzeby, które nie są zaspokajane.

Oto kilka typowych pytań, które możesz sobie zadać, aby rozpocząć tworzenie listy problemów, które chcesz rozwiązać:

  • Czy niedokładne zamówienia lub poziomy zapasów negatywnie wpływają na Twój biznes?

  • Jak długo zajęłoby Ci sprawdzenie poziomów zapasów lub ogólnej dokładności zamówienia?

  • Czego potrzebujesz, aby dokładnie tworzyć, pakować i wysyłać zamówienia? Czy masz już coś takiego?

  • Ile ręcznych procesów wiąże się z otrzymaniem zamówienia, jego realizacją i zarejestrowaniem jako kompletne?

  • Jakie są dziś najczęstsze reklamacje w twoim magazynie?

  • Kto pracuje w twoim magazynie? Co oni robią? Jak dzielą się swoim statusem pracy?

  • Jakich informacji potrzebuje kierownictwo Twojego magazynu, aby dokonać strategicznej zmiany? Czy mają do tego dostęp?

Te obawy pomogą ci określić zakres WMS i upewnić się, że funkcje i wymagania przedstawione dostawcom są odpowiednie dla Twojej firmy. Zanim jednak za bardzo zaangażujesz się w konkretne firmy lub dostawców, musisz sam to wszystko pojąć. W tym celu – musisz zrozumieć wszystkie elementy na długiej liście kontrolnej, aby ułatwić sobie proces wyboru WMS i zapewnić sobie właściwy, realistyczny sposób eksploracji funkcji WMS.

Tworzenie listy funkcji systemu zarządzania magazynem zaczyna się od wiedzy o tym, co jest możliwe, i zastanowienia się, czego teraz potrzebuje Twój magazyn oraz tego, czego możesz chcieć w przyszłości. Sugerujemy, abyś sporządził listę kontrolną funkcji WMS, która uwzględnia zarówno bieżące, jak i potencjalne potrzeby, ponieważ może ci pomóc w procesie selekcji po osiągnięciu tego etapu.

Poświęć więc chwilę na to, aby zapoznać się z niektórymi bardziej istotnymi funkcjami zarządzania magazynem i tym, w jaki sposób może pomóc w osiągnięciu wspólnych celów magazynowych, takich jak poprawiona dokładność zapasów, zmniejszone ilości zapasów i lepsze pobieranie i pakowanie w codziennych operacjach .