Zniżki na produkty dla własnych pracowników – czyli wykorzystanie kart rabatowych

s-oliver-giftcard-tile2-1024x831

Jednym ze sposobów na zwiększenie motywacji i wydajności pracowników jest ofiarowanie im specjalnych kart rabatowych, dzięki którym są uprawnieni do specjalnych zniżek w miejscu swojej pracy. Jest to nie tylko dodatkowy system motywacyjny, ale również dodatkowa atrakcja socjalna.

Karty dla pracowników

Karty rabatowe ofiarowane własnym pracownikom mają charakter wewnętrzny, często traktowane są na innych zasadach niż karty rabatowe dla klientów. Najczęściej znaleźć je można w branży gastronomicznej, spożywczej i odzieżowej. Pracownicy gastronomii oprócz posiłków pracowniczych, jakie oferuje część pracodawców mają możliwość również wykupienia dodatkowych porcji po niższej cenie. Jeśli zaś chodzi o pracowników wspomnianej wcześniej branży odzieżowej, posiadają oni specjalne zniżki na asortyment sklepu, w którym pracują. Mówiąc o wewnątrz firmowych kartach rabatowych nie sposób nie wspomnieć również o bonach okolicznościowych. Spotykane najczęściej w porze świątecznej, umożliwiają zakupy świąteczne w przystępnych cenach.

Kto najczęściej otrzymuje takie karty?

Nie jest łatwo jednoznacznie wskazać grupę przedsiębiorstw, w których egzekwowany jest taki system motywacyjny. Najczęściej karty rabatowe otrzymują pracownicy dużych, sieciowych przedsiębiorstw i jest to bardziej część pakietu socjalnego. Czy jest to opłacalne dla pracodawców? Jak widać, tak, gdyż opcja taka spotykana jest w naprawdę sporej ilości firm, zatrudniających często kilkuset pracowników. Jest to atrakcyjny, bezgotówkowy system dbania o pracowników.

Działanie kart

Chcąc poznać dokładne działanie takiej karty można znaleźć odpowiednie artykuły czy fora w sieci. Jest tego dostatecznie dużo, aby poznać dokładne działanie takie karty oraz zasady, na jakich jest przyzawana. Oprócz dodatkowych udogodnień, takich jak karta do siłowni czy na basen, część sklepów oferuje kartę uprawniającą do zakupu z kilku procentowym rabatem. Jak wynika z danych w sieci, karty takie oferują swoim pracownikom duże firmy.

Różne opinie

Opinie jednak na ich temat nie zawsze są przychylne. Zaczynając pracę należy uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na kartę. Czasem oprócz tańszych zakupów w miejscu zatrudnienia karta taka umożliwia rabaty w innych miejscach, które gratyfikują ową kartę. W mniejszych miejscowościach pracownik nie ma zbyt wielu możliwości wykorzystania karty rabatowej, co przez pracowników traktowane jest jako wada.

Karta jako dodatek

Karta rabatowa jest atrakcyjnym dodatkiem dla pracowników. Chociaż wysokość rabatu jest różna, nie zawsze wysoka, to mimo wszystko obniża cenę kupowanych przez pracowników produktów. Taki dodatek socjalny, jaką jest karta rabatowa dla pracowników jest elementem, który często wpływa pozytywnie na decyzję o podjęciu pracy z takim dodatkiem.

Jak więc widać dodatek socjalny w postaci karty rabatowej dla swoich pracowników ma wiele plusów. Choć nie jest spotykana we wszystkich miejscach pracy, to potencjalni pracownicy są przychylniej nastawieni do miejsc pracy oferujących takie dodatki. Dla pracodawców nie jest to duży wydatek, jednak procentuje w przyszłości i wpływa na lepszą pracę pracowników.

Więcej informacji o kartach rabatowych uzyskasz na stronie producenta: http://www.cardon.com.pl