Co zrobić by wybrać dobre rękawice bokserskie i jak o nie dbać?

Rękawice bramkarskie są bardzo drogie, jednak wciąż można kupić świetne rękawiczki w przyzwoitych cenach, a czasami wytrzymają nawet dłużej niż najdroższe rękawiczki na rynku.

Rękawice bramkarskie nie są wykonane z niezniszczalnych materiałów. Wszystkie rękawiczki kiedyś się rozerwą lub rozpadną. Jest jednak wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby wydłużyć ich trwałość.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci konserwować sprzęt:

• Podczas rozgrywek staraj się, aby rękawice piłkarskie były cały czas wilgotne. Miej wilgotny ręcznik, aby je wytrzeć podczas gry lub czasami pomocne może być lekkie zwilżenie dłoni wodą. Być może będziesz musiał to zrobić kilka razy w ciągu każdej połowy.
• Utrzymuj rękawice i dłonie tak czyste, jak to możliwe: co oznacza czyszczenie ich po treningu i po meczach. Jeśli dużo się pocisz, powinieneś je natychmiast umyć.

Jak kupić najlepsze rękawice bramkarskie?

Rękawice bramkarskie są niezbędne w obronie każdej drużyny piłkarskiej, a także bramkarzy, którzy je noszą. Poprawiają przyczepność, amortyzują rękę, a ostatecznie pomagają bramkarzom blokować, łapać i uderzać piłkę.

Wybierz najlepsze rękawice bramkarskie dopasowane do Twoich potrzeb i rozmiaru/kształtu dłoni dzięki naszym poradom. Bez względu na poziom rywalizacji czy budżet, każdy bramkarz znajdzie swoje rękawice.

Jakie cechy rękawic bramkarskich należy wziąć pod uwagę?

Rękawice bramkarskie mogą wydawać się skomplikowanym zakupem ze względu na przytłaczające dostępne warianty. Różnice występują w pięciu głównych częściach rękawicy: dłoni, ochronie palców, kroju, backhandu i systemie zapinania. Ważne jest, aby wybrać rękawicę o właściwościach pożądanych dla Twojej dłoni.

Do rękawic przeznaczonych na boiska ze sztuczną trawą można dodać elementy twardej nawierzchni, dzięki czemu stają się one zarówno trwalsze, jak i zawierają więcej „lepkości”. Teksturowane wzory są korzystne do stosowania w mokrych warunkach, ponieważ utrzymują przyczepność, jednocześnie odprowadzając wodę z powierzchni dłoni. Najczęściej stosowana jest gładka warstwa lateksu o grubości od 3,5 mm do 4 mm. Można założyć, że grubsza rękawica jest ogólnie wyższej jakości. Rękawice meczowe mają delikatniejszą warstwę i zapewniają lepszą przyczepność, ale dają kompromis w zakresie trwałości. Rękawice treningowe mają gęstszą warstwę z większą ilością materiałów syntetycznych, dzięki czemu są bardziej wytrzymałe, ale jednocześnie pogarszają jakość chwytu.

Co to jest ochrona palców?

Ochrona palców jest zwykle wykonana z tworzywa sztucznego i jest umieszczana w bekhendu, aby zapobiec nienaturalnemu zginaniu lub zginaniu podczas zapisywania uderzeń o dużej mocy. Dla młodych bramkarzy kolce palców zapobiegają kontuzjom podczas nauki techniki i posługiwania się piłką w nowej pozycji. Ponieważ bramkarze osiągają wyższe poziomy rywalizacji, ochrona palców pozostaje osobistym preferencją. Może być preferowane, jeśli bramkarz miał historię kontuzji. Należy pamiętać, że ochrona palców nie zapobiega wszystkim obrażeniom, ani nie chroni przed uderzeniem i kopnięciem.

Polecamy:
Czym są Akty Przywództwa?