Źródła światła w biurze – co zrobić jeśli w pomieszczeniu brak okien?

Odpowiedni dopływ światła to jeden z elementów, na które warto zwrócić uwagę w czasie pracy biurowej. Jeśli jest go zbyt mało, szybko czujemy się zmęczeni i znużeni, co nie wpływa korzystnie na jakość wykonywanej pracy. Warto więc zadbać o to, by pomieszczenia biurowe były dobrze oświetlone. To szczególnie ważne, gdy do wnętrza nie ma dopływu światła dziennego.

Nie wszystkie pomieszczenia biurowe znajdują się w jasnych i dobrze oświetlonych wnętrzach. Zdarzają się też takie, w których nie ma okien, a co za tym idzie – przez cały dzień nie ma światła dziennego i słońca. W takich wnętrzach warto zadbać o to, by sztuczne oświetlenie było nie tylko komfortowe i dobrze dobrane, ale również by jego kolorystyka była jak najbardziej zbliżona do światła dziennego. Niedobrane lampy mogą być bowiem dużo bardziej męczące niż zbyt mały dopływ światła. Zanim więc z biurze pojawią się pracownicy, trzeba zadbać o to, by mieli optymalne warunki do wykonywania codziennych obowiązków zawodowych.

Warto zainwestować w oświetlenie LED

W poszukiwaniu sprawdzonych źródeł światła, dobrym rozwiązaniem może być wykorzystanie technologii LED. To nie tylko funkcjonalne i efektowne oświetlenie, ale również możliwość wygenerowania sporych oszczędności. We wnętrzach bez dostępu do światła dziennego, lampy są bowiem włączone praktycznie przez cały czas. Im bardziej będą energooszczędne, tym mniejsze będą rachunki za energię elektryczną. W przypadku technologii LED, żarówki pobierają niewiele energii z sieci elektrycznej przy jednoczesnym zachowaniu dosyć wysokiej mocy świecenia. Można więc bez problemu dopasować takie oświetlenie, które będzie w stu procentach dopasowane do indywidualnych potrzeb. Przy planowaniu źródeł światła trzeba wziąć po uwagę nie tylko górne oświetlenie, ale również dopływ światła do każdego stanowiska pracy. Przydadzą się więc lampy w postaci kinkietów czy nawet lampy na biurkach, które dają mocne, punktowe źródło światła na te powierzchnie, gdzie jest ono najbardziej potrzebne.

A może funkcjonalne taśmy LED?

Taśmy LED to propozycja, która sprawdzi się jako element doświetlania powierzchni w każdym wnętrzu. Taśmy wykonane są ze specjalnych pasków, na których równomiernie są rozmieszczone diody LED. Mogą być one w jednym kolorze, jednak możliwe jest również wykorzystanie taśm z różnobarwnymi diodami. Taśmy LED są bardzo proste w montażu, można je przykleić na ściankach działowych przy biurkach i wszędzie tam, gdzie jest potrzebne dodatkowe oświetlenie. Co więcej, można również wykorzystywać taśmy LED w połączeniu z efektownymi oprawami, które sprawdzają się o wiele lepiej niż tradycyjne źródła światła. Oprawy można montować nie tylko w samych wnętrzach biurowych, ale również na schodach, poręczach, w ciągach komunikacyjnych. Tam, gdzie zwykłe lampy nie do końca sobie radzą, zainstalowanie ledowych rozwiązań znacznie poprawia funkcjonalność pomieszczeń, ich doświetlenie, a także komfort i bezpieczeństwo ich użytkowania.