Co zwiedzić będąc w Poznaniu?

Szukasz ukrytych klejnotów naszego kraju? Poznań wbrew pozorom jest jednym z nich, choć należy do najczęściej odwiedzanych miast w Polsce. Podróżujących pociąga tutaj wiele, ale przede wszystkim chodzi o urocze stare miasto ze wspaniałą architekturą i kolorowymi domami szeregowymi.

Uzbrojeni w kartę miasta Poznań, warto zabrać się za to, by pozwiedzać to miasto, odkrywając jego unikalne atrakcje Poznań i specjalne miejsca. Poniżej kilka z nich.

Rogale Świętego Marcina

Będąc w Poznaniu, ciągle możesz słyszeć o tym, że musisz zdobyć się na lokalną ucztę, a mówiąc dokładniej chodzi o rogale Świętego Marcina. Przepis i przygotowanie są tak cenne, że ma swego rodzaju legalny patent. Warto więc wytropić piekarnię z certyfikatem autentyczności, aby móc tego skosztować i przekonać się jak to smakuje, Dużo osób porównuje rogale poznańskie do jedzenie czegoś, co ma miękką, płatkową skórkę z nadzieniem migdałowo-makowym, całość jest posypana lukrem i orzechami. Najlepiej połączyć je ze świeżo zaparzoną kawą.

Jeśli nie masz czasu na poszukiwanie piekarni, zastanów się nad poznańskim Muzeum Rogalików, które oferuje występy na żywo miejscowych, którzy nauczą Cię wszystkiego o tym słynnym tutejszym cieście. Zwykle już na wstęp dostajesz niewielką próbkę rogalika. Pamiętaj, że atrakcja jest zamknięta w poniedziałki.

Wystawa egipska w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu

Można nawet zobaczyć księgę umarłych! Na całym świecie ludzie są zafascynowani kulturą egipską. W Poznaniu również znajduje sę muzeum o tej tematyce i znajduje się tam ogromna kolekcja starożytnych egipskich artefaktów. Stała wystawa nosi nazwę „Życie i śmierć w starożytnym Egipcie”.

Co ciekawe, muzeum mieści się w starym renesansowym pałacu, pochodzącym z pierwszej połowy XVI wieku. Będąc w środku, pamiętaj o zachowanym wczesnorenesansowym portalu i dziedzińcu z kolumnadowym krużgankiem.

Widok z zamku królewskiego

Nie masz drona? Nie ma problemu! Kiedy po raz pierwszy znajdziesz się w tym mieście, jest pierwszy kierunek, w którym powinieneś się wybrać Tym bardziej, jeśli do tej pory naprawdę nie miałeś pojęcia, że Zamek Królewski w Poznaniu oferuje tak wspaniały widok na miasto. Przede wszystkim wieża ma zewnętrzny taras widokowy z widokiem 360 stopni na okolicę potrafi zrobić wrażenie na każdym turyście, a co najlepsze z kartą wejście jest bezpłatne.

Poznańskie koziołki

Codziennie w południe miejscowi i turyści spotykają się przed ratuszem w Poznaniu, aby obejrzeć słynny pokaz kozłów. Dwie mechaniczne kozy wychodzą z wieży zegarowej i uderzają głowami dwanaście razy. Podczas gdy tam byliśmy, wiele dzieci w wieku szkolnym najwyraźniej na wycieczkach polowych policzyło liczbę tych uderzeń śmiejąc się na ten widok z czystą rozkoszą. Miło było patrzeć, jak ludzie spotykają się, by cieszyć się prostą, ale „uświęconą” tradycją.

Wewnątrz ratusza znajduje się muzeum z interesującymi lokalnymi skarbami. Oprócz wspaniałej architektury wnętrz, eksponaty pokazują historię Poznania sięgającą X wieku. Warto to zobaczyć!