Zarabianie w internecie czyli pierwsze logowanie na Instagamie

Couple of young designers working at modern office, two coworkers discussing fun project over a laptop, little team of businesspeople smiling and looking together at computer, students at library

Logowanie na Instagramie niczym nie różni się od logowania na innych stronach o charakterze społecznościowych. Przed logowaniem niezbędna jest rejestracja. Każdy użytkownik rozpoczynający swoją przygodę z Instagramem musi wyposażyć się w indywidualny login oraz hasło. Loginem może być dowolna mieszanka liczb, znaków oraz liter – częstym rozwiązaniem jest nazwa użytkownika w postaci imienia i nazwiska – ułatwia to odnalezienie konta przez znajomych. Ważnym aspektem podczas tworzenia konta jest konieczność zastosowania unikalnej nazwy. Nie jest możliwe aby dwóch członków platformy posiadało ten sam  login.

Pierwsze logowanie Instagram przenosi nas na stronę, która ma nam ułatwić korzystanie z aplikacji. Pierwszy z ekranów to lista proponowanych znajomych, którzy połączyli swoje konto z Facebookiem. Udogodnienie to pozwala nam w szybkim czasie powiększyć grono znajomych i cieszyć się w pełni z zalet platformy społecznościowej. Od teraz jesteśmy w stanie przeglądać udostępnione przez innych zdjęcia czy relacje. Konto umożliwia nam wyszukiwanie znajomych po nazwie użytkownika, imieniu i nazwisku (jeśli w danym koncie użytkownik uzupełnił to pole). Mamy także możliwość podejrzenia osób, które oznaczyły się jako odwiedzające dane miejsce oraz śledzenie tzw. hashtagów. Chcąc dostosować swoje konto do potrzeb należy dodać do profilu datę urodzenia, miejsce zamieszkania oraz stronę WWW. Poza standardowymi zdjęciami użytkownikowi umożliwiona jest funkcja zmiany swojego zdjęcia profilowego, które widoczne jest jedynie w formie małej ikony.

Podczas logowania na Instagramie niezwykle ważne jest chronienie swoich danych osobowych. Odpowiednio zabezpieczone hasło o wysokim poziomie trudności to najlepsza ochrona przed ewentualnym przejęciem konta. W dobie dzisiejszej technologii i umiejętności dbanie o bezpieczeństwo jest niezwykle ważne, gdyż nawet najmniejsza nieuwaga może wiązać się z utratą danych oraz w konsekwencji narazić nas na straty finansowe. Zaleca się cykliczną zmianę hasła.