Praca w AVON – wady i zalety

cosmetica-adviseuse

Bycie własnym szefem

Kto z nas nie marzy o tym by nie musieć wstawać, co rano i tłuc się w korkach do pracy. Kto nie chciałby pracować tyle ile mu się danego dnia chce albo mieć taką pracę, która nie byłaby złem koniecznym, a formą hobby dającego zastrzyk gotówki. Brzmi abstrakcyjnie? A jednak taka rzeczywistość jest możliwa. Daje ją praca w Avon i to bez ukrytych kruczków dopisanych małym druczkiem. Decydując się na podjęcie współpracy z tą firmą czy to w formie zastępującej etat czy w opcji pracy dorywczej nie jest wymagane otworzenie własnej działalności czy wniesienie wkładu początkowego. Nic z tych rzeczy. Co więcej, firma funkcjonuje zgodnie z głoszonym hasłem: „W Avon działasz dla siebie, ale nie jesteś sama”. Podkreśla ono, że w tej relacji sama jesteś swoim własnym szefem, ale zarazem możesz liczyć na wsparcie osób bardziej doświadczonych, którzy będą sprawować nad tobą pieczę i służyć radą oraz pomocą.

Kontakt z ludźmi

Zarabianie pieniędzy może być przyjemnością. Jako konsultantka nie masz biura, w którym musisz przebywać w określonych godzinach, twoje miejsce pracy jest tam gdzie jesteś Ty. Pracujesz pokazując katalog czy próbki produktów przy okazji kawy z koleżankami, wizyty u rodziny, spotkania sąsiadki na klatce schodowej czy poznania sympatycznej nieznajomej na przystanku autobusowym. Jedyne, o co musisz dbać to utrzymywanie kontaktu ze znanymi sobie osobami i pamiętać o tym by poznawać nowych ludzi.

Zniżki i oferty promocyjne

Szampon do włosów – za darmo, modna torebka – w prezencie, ekskluzywny perfum – za symboliczną złotówkę, pakiet nowości z kolejnego katalogu za 40% jego wartości. To tylko niektóre z przywilejów, jakimi mogą cieszyć się osoby pracujące dla lidera sprzedaży bezpośredniej. Produkty te możesz zachować dla siebie albo sprzedać po wybranej przez siebie cenie by uzyskać dodatkowy zysk.

Szkolenia kosmetyczne

By skutecznie sprzedawać kosmetyki najpierw sama musisz się z nimi zapoznać. Mając to na uwadze firma organizuje szkolenia kosmetyczne. Są one odpłatne, ale ich cena jest niska, a po zakończonym szkoleniu każda uczestniczka otrzymuje kod uprawniający do zakupu pakietów kosmetyków w promocyjnej cenie. W efekcie czego, wychodzisz ze szkolenia bogatsza o zdobytą wiedzę i z zyskiem, który osiągniesz, gdy sprzedaż produkty znajdujące się w okazyjnym zestawie.

Gwarancja satysfakcji

Zakup produktów tej marki nie wiąże się dla twojej klientki z ryzykiem utraty pieniędzy, gdy na przykład kolor lakieru do paznokci, który wybrała jednak jej nie odpowiada, a nowy perfum nie podoba się jej mężowi. To żaden problem. Firma działa w oparciu o 90 dniową możliwość zwrotu produktu, którego stopień zużycia nie przekracza 25%, także dosłownie realizowana jest tu zasada „satysfakcja gwarantowana albo zwrot pieniędzy”.

Możliwość rozwoju i awansu

Struktura firmy skonstruowana jest w sposób umożliwiający czerpanie korzyści z dwóch źródeł: sprzedaży własnej oraz procentowego udziału w zysku wypracowanym przez swój zespół. Ze sprzedaży własnej zyski czerpie każda konsultantka, natomiast by móc skorzystać z dodatkowego bonusu zespołowego należy zdobyć status Lidera Sprzedaży. Pozycję tą osiąga się po uzyskaniu odpowiedniej, zgodnej z odgórnymi wymogami sprzedaży własnej, jak i całego zespołu nad którym sprawuje się pieczę.

Im jesteś wyżej w strukturze, tym większą masz odpowiedzialność

Im więcej osób jest członkiem zespołu danego Lidera Sprzedaży, tym potencjalnie większe zyski może on osiągnąć. Jednak wraz z awansem na wyższy poziom struktury organizacyjnej przychodzą dodatkowe obowiązki związane z rekrutacją nowych osób do własnego zespołu oraz późniejszym ich rozwojem, a to już wymaga większych starań. Niestety z czasem pojawia się tu już temat utrzymania określonego poziomu sprzedaży, a nawet wskazane jest uzyskiwanie jego systematycznego wzrostu.

Sezonowość sprzedaży

Decydując się na pracę konsultantki można zarobić ładne pieniądze, jednak należy pamiętać, że nie ma tu gwarantowanej płacy minimalnej, za to występują sezonowe wahania poziomu sprzedaży kosmetyków. Przykładowo, na pewno uzyska się wyraźny wzrost sprzedaży w maju z tytułu dnia matki i w grudniu w związku ze świątecznym szałem zakupów, natomiast styczeń i wrzesień będą słabszymi miesiącami ze względu na poświąteczny czas oraz konieczność przygotowywania szkoleń wyprawki. Taka wiedza jest dla konsultantki bardzo ważna, gdyż definiuje ona jej sposób planowania własnego budżetu.

Wady i zalety pracy jako konsultant AVON przedstawił nam serwis http://moje-kosmetyki.eu/ – dziękujemy!