W kalendarzu biznesowym znajdź czas… dla siebie!

Łatwo jest dać się wciągnąć w ciągły cykl pracy, snu i jeszcze większej ilości pracy. Po chwili twoje ciało krzyczy w proteście i wymaga, abyś zwracał uwagę na jego potrzeby. Twoje ciało i umysł zasługują na odpoczynek. W ciągu zaledwie kilku minut dziennie możesz znaleźć małe sposoby, aby zadbać o siebie, nie przejmując się napiętym harmonogramem. Oto kilka sposobów dbania o siebie każdego dnia.

bulletin-board-3127287_960_720

1. Ćwicz swoje ciało – dla szczęśliwego umysłu.

Trochę ćwiczeń każdego dnia już przyczyni się do zmniejszenia stresu. Nawet energiczny spacer rano pobudzi Cię i zmotywuje na cały dzień. Ustaw alarm na nieco wcześniej niż zwykle i przejdź się. Oszczędź czas, przygotowując się do poranka już wcześniej. Przygotuj swoje ubrania do ćwiczeń i już będziesz miał czas na to, by przejść przecznicę więcej.

2. Szybka poranna medytacja.

Szybka pięcio- lub dziesięciominutowa medytacja każdego ranka pomoże zrównoważyć umysł przed pełnym stresu dniem. Poświęć chwilę na relaks przed rozpoczęciem przygotowań do dnia. Pomyśl o wszystkich rzeczach, za które jesteś wdzięczny i daj sobie jakąś pozytywną zachętę.

3. Prowadź dziennik.

Pisanie jest działaniem terapeutycznym. W ciągu kilku minut możesz napisać swoje myśli, zmartwienia, wdzięczność lub cokolwiek innego przychodzi ci na myśl. Trzymaj dziennik przy swoim łóżku i wyrób w sobie nawyk pisania kilku akapitów, a nawet zdań każdej nocy przed pójściem spać.

4. Przeczytaj książkę lub czasopismo.

Od czasu do czasu wszyscy musimy uciec od naglących problemów rzeczywistości. W następnej przerwie na lunch spróbuj uciec od komputera – a zamiast tego wybrać książkę z ulubionego gatunku lub magazyn poświęcony hobby i oddać się lekturze. Czytanie jest relaksującą aktywnością, która pomaga nam uciec od presji naszego życia.

5. Zadzwoń do starego przyjaciela.

Pogadaj z kimś, z kim od dawna nie masz czasu rozmawiać. Ciężkie życie przeszkadza w przyjaźni. Kariera, rodzina, odpowiedzialność powodują, że zapominamy o tych, którzy są nam bliscy. Przyjaciele stają się odległymi wspomnieniami. W erze mediów społecznościowych ludzie często śledzą znajomych za pośrednictwem różnych serwisów społecznościowych, ale rzadko chwytają za telefon.

6. Zaplanuj czas dla siebie.

Kiedy wypełniamy nasze kalendarze na dany dzień, zwykle nie planujemy czasu dla siebie. Pamiętamy o ważnych konferencjach, spotkaniach i terminach. Następnym razem zaczniesz wypełniać dzienne kalendarze – znajdź trochę czasu dla siebie. Zaplanuj czas rano na ćwiczenia. Zaplanuj czas wieczorem, aby odwiedzić przyjaciół.

7. Odłącz się od technologii.

Po przebudzeniu ludzie zwykle chwytają telefon za telefon. Potem zaczyna się praca. Sprawdzanie poczty e-mail prowadzi do odpisywania na e-mail i zanim się zorientujesz, czas wstać i przygotować się do pracy. Pozostaw elektronikę w spokoju, aż dasz sobie czas na przygotowanie się do dnia. Znajdź czas na śniadanie, sięgnięcie po ulubiony suplement Viridian Polska i zostaw odpowiadanie na e-maile dopiero na koniec porannego rytuału.

Nie poświęcamy wystarczająco dużo czasu na dbanie o siebie. Czas to zmienić!