Zalety korzystania z usług kancelarii prawnej

Zrozumienie zapisów kodeksu cywilnego, prawa gospodarczego czy prawa oświatowego to umiejętność, którą można posiąść dopiero po studiach prawniczych i wielu latach praktyki. Radcy prawni i adwokaci to niezwykle potrzebni specjaliści, z którymi stały kontakt powinna utrzymywać każda firma, placówka oświatowa czy organizacja pozarządowa.

Kiedy warto sięgnąć po profesjonalną poradę prawną?

Odpowiedź jest prosta: jak najszybciej, gdy zajdzie taka potrzeba. Pomoc i porada prawna przydaje się praktycznie na każdym etapie funkcjonowania placówki oświatowej, firmy czy fundacji. Warto skonsultować wątpliwości i poznać spojrzenie z prawniczej perspektywy już na etapie tworzenia statutu organizacji czy regulaminu szkoły, żłobka czy przedszkola lub tworzenia umów z kontrahentami.

Ważny jest jednak świadomy wybór kancelarii prawnej. Zanim podejmiemy decyzję, dobrze jest zapoznać się z ofertą wybranych prawników i postawić na wybór tych, którzy w swojej ofercie prezentują specjalizację, która idealnie wpisuje się w nasze potrzeby.

Korzyści korzystania z usług kancelarii prawnej można odczuć praktycznie od razu po skorzystaniu z porady. Większa wiedza, świadomość mechanizmów prawnych, wstępny plan działania to efekty pierwszych profesjonalnych konsultacji prawniczych. Każde kolejne spotkanie powoduje, że jako aktywiści, przedsiębiorcy czy pracownicy placówek oświatowych, czujemy się pewniej, a nasze działania i podejmowane decyzje są skuteczne, efektywne i przede wszystkim zgodne z obowiązującymi przepisami.

Kiedy skorzystać z usług kancelarii prawnej?

Właściciele firm, prywatnych placówek oświatowych, założyciele fundacji niejednokrotnie mają problemy z poruszaniem się w zagmatwanej sieci przepisów. Samo stworzenie regulaminu pracy, statutu organizacji trzeciego sektora czy staranie o status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP), to długi i żmudny proces. Samodzielne zdobycie potrzebnej wiedzy zajmuje wiele czasu, a i tak bywa nieskuteczne i obarczone błędami. Dlatego w takich sytuacjach najlepiej zgłosić się po pomoc do profesjonalnej kancelarii prawnej, koniecznie specjalizującej się w wymienionych obszarach.

Zalety korzystania z usług kancelarii prawnych są wyraźne i namacalne. Może wymieniać ich bardzo wiele, jednak najważniejsze to unikanie błędów i niepoprawnych interpretacji przepisów, oszczędność czasu oraz skuteczny, bezpieczny i terminowy przebieg procedur.

Z punktu widzenia prawnej obsługi firm niezwykle ważny jest odpowiedni wybór kancelarii. Tu bowiem oprócz wiedzy z zakresu prawa regulującego działalność firmy w konkretnej dziedzinie, wybrana kancelaria prawna powinna oferować usługi także w zakresie prawa pracy. Co więcej, prawnik musi również powiadać umiejętność negocjacji z klientami i kontrahentami, pomóc w przygotowaniu dokumentów oraz oferować zastępstwo procesowe.

Jaką kancelarię prawną wybrać?

Choć wspomnieliśmy o tym wcześniej, to dobrze jednak podsumować zalety oraz cechy dobrej kancelarii prawnej, by nasz wybór był jak najbardziej świadomy i trafny.

Profesjonalną i kompleksową pomoc prawną świadczoną przez dobrą kancelarię prawną cechuje wiele zalet. Należą do nich między innymi:

  • opieka prawna w sytuacjach związanych z możliwością nieświadomego naruszenia prawa,
  • możliwość spojrzenia na daną sytuację z punktu widzenia aktualnie obowiązujących przepisów,
  • profesjonalne przygotowanie lub zaopiniowanie dokumentów firmowych / organizacji,
  • wsparcie w negocjacjach z kontrahentami oraz Urzędem Skarbowym, ZUS, GUS i innymi instytucjami.

Wybór kancelarii prawnej powinien przede wszystkim zależeć od prezentowanej przez nią oferty, która musi być dopasowana do naszej przestrzeni działania i realnych potrzeb, doświadczenia kancelarii w danym obszarze oraz liczby i jakości opinii na jej temat.

Dla przedsiębiorców, dyrektorów i założycieli szkół, przedszkoli i żłobków, aktywistów i członków zarządu fundacji polecaną kancelarią prawną jest Kancelaria Prawa Gospodarczego i Oświatowego z Krakowa. Ta ma w swojej ofercie ma kompleksową obsługę prawną dedykowaną firmom, placówkom oświatowym i organizacjom pozarządowym.

Więcej informacji na temat kancelarii KPGiO można uzyskać:

  • dzwoniąc pod numer telefonu: +48 533 940 018
  • pisząc wiadomość na adres e-mail: kancelaria@kpgio.pl
  • odwiedzając siedzibę kancelarii pod adresem: ul. Szlak 20/7, 31-153 Kraków

 

Praca tymczasowa – czy to korzystna forma zatrudnienia?
Skuteczny program do faktur VAT – warto sięgać po najlepsze rozwiązania