Dlaczego warto wyjechać do pracy w Holandii?

Chcesz mieszkać i pracować za granicą, ale nie wiesz, który kraj jest dla Ciebie odpowiedni? Oto kilka najważniejszych powodów, dla których warto pracować w Holandii.

Możliwości zatrudnienia

Jako jedna z najbardziej stabilnych gospodarek w UE, gospodarka holenderska jest również jedną z najbogatszych. Holandia może i jest mała, ale pełna jest nowych możliwości zatrudnienia. Ekspatrianci mieszkający i pracujący w Holandii mogą rozwijać swoją karierę, dołączając do jednej z wielu międzynarodowych firm posiadających holenderskie biuro. Osobom rozpoczynającym własną działalność gospodarczą rząd holenderski pomaga również małym przedsiębiorstwom w rozwoju, upraszczając biurokrację, oferując ulgi podatkowe i ciągłe aktualizowanie polityki rządu. Dobrze prosperująca gospodarka oferująca mnóstwo miejsc pracy i możliwości kariery to jeden z najlepszych powodów, dla których warto pracować w Holandii. Idźmy dalej i spójrzmy jeszcze na inne zalety pracy w Holandii.

Standardy pracy

Holandia znajduje się na liście dziesięciu krajów, w których najlepiej żyje się, jeśli chodzi o równowagę między pracą a życiem prywatnym. Rząd holenderski nieustannie znajduje nowe sposoby na przyciągnięcie wysoko wykwalifikowanych migrantów i przedsiębiorców poprzez programy takie jak interpretacja indywidualna 30% podatku i zezwolenie na pobyt w postaci wizy dla startupów. Holandia przekształciła się na przestrzeni wieków z niziny pływowej zamieszkałej przez rolników, żeglarzy i kupców w centrum finansowe, centrum designu i stolicę start-upów.

Wskazówka dla osób pracujących w Holandii: Holenderscy przedsiębiorcy szczycą się etykietą i organizacją. Ludzie są otwarci, uczciwi i szanują innych, niezależnie od zajmowanego stanowiska. Ważne jest również, aby zwracać się do współpracowników i partnerów po nazwisku, dopóki nie zaproszą Cię do innego nazewnictwa.

Zdrowie

Chcesz wykorzystać podróż do pracy, aby zadbać o formę i zachować zdrowie? Rower jest głównym środkiem transportu w Holandii. W samym Amsterdamie codziennie po stolicy porusza się około 800 000 rowerów. Jazda na rowerze do pracy korzystnie wpływa na zdrowie, oszczędza pieniądze na transporcie i pomaga chronić środowisko. Samochody, autobusy, tramwaje i pociągi są również dostępne w Holandii i wszystkie są łatwe w obsłudze, co ułatwia poruszanie się po kraju. Przyjemny dojazd do pracy, który jednocześnie pełni funkcję codziennych ćwiczeń, to jeden z najlepszych powodów, dla których warto pracować w Holandii.

Życie społeczne

Holandia pozwala na bardzo aktywne życie społeczne – osobom mieszkającym i pracującym w Holandii nie wolno pracować więcej niż 60 godzin tygodniowo, a średni tydzień pracy wynosi od 36 do 40 godzin. Daje to holenderskim pracownikom szansę poznania miejsc, które Holandia ma do zaoferowania oraz zanurzenia się w holenderskiej kulturze i stylu życia.

Kultura

Wysoko na liście powodów, dla których warto pracować w Holandii, znajduje się niesamowita historia Holandii. Holandia oferuje piękne historyczne budynki, kanały, ogrody i parki, a także muzea i galerie, które trzeba zobaczyć. Holandia i jej historia przyciągają rocznie ponad 15 milionów turystów. Holandia słynie ze słynnych i smacznych potraw.