CV – jak przyciągnąć rekrutera?

Badania wykazały, że rekruterzy poświęcają średnio zaledwie siedem sekund na przeglądanie CV przed podjęciem decyzji, czy kandydat nadaje się na dane stanowisko. Pierwsze wrażenia mają zatem kluczowe znaczenie dla sukcesu, więc oto kilka prostych, ale skutecznych sposobów na wyróżnienie swojego CV z tłumu w odpowiedzi na oferty pracy!

1. Zacznij konkretnie!

Zacznij od podsumowania swoich umiejętności i kluczowych osiągnięć, które mogą sprawić, że wymarzona praca będzie nieco bliżej. To przyciągnie rekrutera i przyciągnie jego uwagi od samego początku. Ten osobisty profil jest ważną częścią twojego CV i dokładnie mówi rekruterowi, kim jesteś, więc chcesz zrobić dobre wrażenie.

Oto przykład:

„Jestem entuzjastyczną, pracowitą i zaangażowaną osobą z udokumentowanym doświadczeniem w projektowaniu stron internetowych i tworzeniu baz danych. Posiadam silne umiejętności techniczne, a także doskonałe umiejętności interpersonalne. Chętnie podejmę wyzwania, aby rozwijać się i poszerzać umiejętności, które zdobyłem dzięki doświadczeniu w branży IT.”

2. Podkreślaj wyniki, a nie obowiązki

Zamiast po prostu wymieniać swoje przeszłe obowiązki, wyróżnij swoje CV, podkreślając swoje wyniki, używając wymiernych danych, aby pokazać swoje osiągnięcia. Na przykład zamiast mówić „Pomogłem zwiększyć zaangażowanie w mediach społecznościowych dla firmy X”, napisz „zwiększyłem zaangażowanie w mediach społecznościowych o 38% dla firmy X”.

3. Dostosuj CV do pracy, którą chcesz

Odpowiedz bezpośrednio na opis stanowiska w ramach oferty pracy i wyjaśnij dokładnie, dlaczego jesteś kandydatem na stanowisko. Możesz to zrobić, odnosząc swoje osiągnięcia do elementów roli zawodowej.

4. Zaznacz zmiany i wzrost

W swoim CV powinieneś skupić się na rozwoju osobistym. Pokaż, jak dorosłeś i zmieniłeś się w swoich rolach oraz jakie osiągnięcia osiągnąłeś. To pokaże rekruterowi, że wiele się nauczyłeś na swoich poprzednich stanowiskach i że jesteś zaangażowany w naukę i poszerzanie swoich umiejętności.

5. Zademonstruj, że dbasz o sieć kontaktów

Niezależnie od tego, czy jest to na uniwersytecie, czy w poprzednich stanowiskach pracy, poznasz wiele różnych osób. Upewnij się, że to się spełni. Networking pokazuje, że masz silne umiejętności komunikacyjne i jest to coś, co bardzo cenią pracodawcy.

6. Pokaż wgląd w branżę

Świadomość branży, w której aplikujesz, pokaże rekruterowi, że potrafisz być na bieżąco z trendami. Będziesz o wiele bardziej atrakcyjny dla pracodawców, jeśli będziesz w stanie wykazać się znajomością branży, więc upewnij się, że jesteś na bieżąco z wszelkimi wiadomościami i zmianami w branży. Pomoże ci to również, jeśli dojdziesz do etapu rozmowy kwalifikacyjnej.

7. Używaj mocnych słów

Używanie mocnych słów podkreśli Twoje osiągnięcia i nada Twojemu CV dodatkowy wpływ. Uwzględnij słowa takie jak adaptowalny, innowacyjny, wdrożony i osiągnięty dla każdej z twoich ról, a następnie umieść w CV imponujące wyniki lub wyniki, które pokazują, co osiągnąłeś.

Polecamy:
Perspektywy zawodowe po ukończeniu Architektury – w jakich miejscach znajdziemy pracę?