Jak znaleźć stanowisko marzeń? Agencja pracy do usług!

Zmiana sytuacji w Twojej karierze i szukanie nowej pracy może być stresujące i denerwujące. Wszyscy tego doświadczyliśmy. Ale powinno to być również ekscytujące, zwłaszcza gdy w końcu zdobędziesz tę pracę, na którą czekałeś. Nie musisz przechodzić przez ten proces sam, a dzięki wsparciu agencji rekrutacyjnej możesz zwiększyć prawdopodobieństwo znalezienia wymarzonej pracy i to szybciej.

Niewiele osób poszukujących pracy wie, jak wykorzystać wiedzę i sieć rekrutera, więc oto, co musisz wiedzieć o tym, jak Agencja Pracy może Ci pomóc znaleźć pracę marzeń.

Czym jest rekruter lub agencja rekrutacyjna?

Rekruterzy lub agencje rekrutacyjne znajdują pracowników dla firm, które chcą zatrudnić. Pełnią rolę łącznika między pracownikami a firmami. Firmy szukają ich pomocy, ponieważ są bardziej skłonne do szybszego znalezienia kandydatów o wyższej jakości, jednocześnie pozwalając firmom skupić się na swojej podstawowej działalności. Dlaczego korzystać z ich pomocy?

Elitaryzm

Rekruterzy prezentują Ci otwarte stanowiska, na które jesteś odpowiedni. Wiele z tych pozycji będzie ekskluzywnych lub niedostępnych dla publiczności. Czemu? Po pierwsze, jeśli firmy korzystają z rekrutera, zwykle nie zawracają sobie głowy reklamowaniem pracy. Chętnie oddają znalezienie nowych pracowników całkowicie w ręce ekspertów. Po drugie, reklamy na portalach ogłoszeniowych nie są używane tak często, jak mogłoby się wydawać. Zaletą rekruterów jest to, że są proaktywni i wiedzą, jak dotrzeć do właściwych osób, zaczynając od dotarcia do ich rozległej sieci i dużej bazy kandydatów. Dla rekruterów tablice pracy są reaktywnym zasobem drugorzędnym, który wiąże się z kosztami, więc wiele możliwości nigdy nie zostanie opublikowanych na tablicach ogłoszeń. Jeśli polegasz wyłącznie na witrynach wyszukiwania ofert pracy, prawdopodobnie stracisz wiele wspaniałych możliwości.

Nawet jeśli podczas pierwszego czatu z rekruterem nie ma wolnych stanowisk, nie zniechęcaj się. Nadal będziesz w bazie danych agencji rekrutacyjnej lub na radarze rekrutera, więc gdy pojawi się coś odpowiedniego, skontaktują się z Tobą!

Agencja rekrutacyjna nie pobiera żadnych opłat za aplikowanie u nich lub korzystanie z ich usług. Chociaż agencje rekrutacyjne są tutaj, aby Ci pomóc, pomagasz im również w poszukiwaniu wysokiej jakości kandydatów do zaprezentowania ich klientowi.

Wskazówki i wsparcie

Dobry rekruter będzie miał na uwadze Twoje dobro. Nawet jeśli Twoje umiejętności i doświadczenie mogą pasować do tego, czego szuka potencjalny pracodawca, rola musi Ci odpowiadać, w tym jeśli chodzi o:

• elastyczność,
• możliwości rozwoju,
• wynagrodzenie,
• dopasowanie kulturowe.

Zaufaj rekruterowi, aby wykorzystał swoją wiedzę rynkową, doświadczenie i umiejętności, aby dokładnie ocenić, czy istnieje dopasowanie między Tobą a pozycją. Jeśli uznają, że jest to dobre dopasowanie, zapewnią ci największą szansę na sukces. Pomogą Ci dopracować i napisać ukierunkowane CV, zaktualizować Twój profil na LinkedIn, przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i stanąć w Twojej obronie przed potencjalnym pracodawcą.