Aplikacja kredytowa: na co tak naprawdę patrzy bank?

wallet-3721156_960_720Nie wszystkie banki są sobie równe, ale wiele z nich koncentruje się na tych samych obszarach w całym procesie przeglądu kredytu. Dowiedz się, jaką dokumentację, prognozy i narracje musisz przygotować, a także wskazówki, które pomogą Ci wynegocjować najlepszy dostępny pakiet pożyczek.

Bez względu na to, czy składasz wniosek do banku o opcję taką jak:

 • Linia kredytu mieszkaniowego

 • Linia kredytowa na kapitał obrotowy przedsiębiorstwa

 • Komercyjna pożyczka krótkoterminowa

 • Pożyczka na sprzęt

 • Finansowanie nieruchomości

 • Inne rodzaje pożyczek komercyjnych lub konsumenckich

Obowiązuje wiele takich samych podstawowych zasad udzielania pożyczek. Najbardziej podstawowe cechy, na których skoncentrują się potencjalni pożyczkodawcy, to:

 • Historia kredytowa

 • Historia przepływów pieniężnych i prognozy dla firmy

 • Dostępne zabezpieczenie w celu zabezpieczenia pożyczki

 • Niezliczone dokumenty pożyczkowe, które obejmują sprawozdania finansowe biznesowe i osobiste, deklaracje podatkowe, biznesplan, które zasadniczo podsumowują i stanowią dowód dla czterech pierwszych wymienionych pozycji

 • Wiarygodność kredytowa, którą możesz sprawdzić tutaj https://racoongo.com/raport/
  Pierwsze trzy z tych kryteriów to w dużej mierze dane obiektywne (chociaż interpretacja liczb może być subiektywna).
  Jest jeszcze opcja, która pozwala pożyczkodawcy na bardziej subiektywną ocenę atrakcyjności rynkowej twojej firmy oraz spostrzegania biznesowego ciebie i innych pożyczkobiorców.

Oceniając, czy sfinansować małą firmę, pożyczkodawcy często chcą wziąć pod uwagę indywidualne czynniki, które reprezentują mocne i słabe strony pożyczki.

Narzędzia do użycia

Aby dać ci wyobrażenie o tym, czym konkretnie koncentrują się banki podczas przeglądania wniosku o pożyczkę, sprawdź najlepiej, co zawiera przykładowy formularz wniosku o pożyczkę biznesową, który jest typowy dla rodzaju dokumentacji, którą musisz wypełnić w ramach pakietu wniosku o pożyczkę.

Warto również w sieci poszukać coś takiego jak wewnętrzny formularz przeglądu kredytu bankowego używany przez dowolny mały bank społecznościowy do sporządzania własnego przeglądu pożyczki dla małych firm – to też nieco więcej wiedzy.

Historia kredytowa

Kredytodawcy będą chcieli przejrzeć zarówno historię kredytową Twojej firmy (jeśli firma nie jest startupem), a ponieważ osobista gwarancja jest często wymagana w przypadku pożyczki dla małych firm, Twoją osobistą historię kredytową.

Przed złożeniem wniosku o kredyt zalecamy uzyskanie raportu o sobie (patrz link wyżej) i swojej firmie. Jeśli odkryjesz jakiekolwiek nieścisłości lub problemy, możesz je poprawić, zanim dojdzie do uszkodzenia wniosku kredytowego. Jeśli możesz, dowiedz się, z której firmy raportowania kredytowego korzysta Twój przyszły pożyczkodawca, i poproś o raport od tej firmy.

Przed złożeniem wniosku o kredyt komercyjny należy przejrzeć raport kredytowy dotyczący własnej firmy, jeśli firma istnieje od dłuższego czasu. Bezpłatny raport z informacjami biznesowymi na temat własnej firmy można uzyskać raz na jakiś czas.