Data center w Twojej firmie

By zapewnić sprawne zarządzanie procesami, organizacją pracy oraz zachować ciągłość działania, przedsiębiorstwo musi zwiększyć swoją konkurencyjność rynkową, a także podążać za trendami. Alternatywne modele pozyskania informatyki w firmie, jako usługi zewnętrznej, stwarzają możliwość optymalizacji kosztów oraz wpływają na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa danych. Jednym z takich rozwiązań jest data center. Dowiedz się więcej na ten temat z naszego artykułu!

Data center

Czym jest data center?

Data center jest coraz bardziej istotnym elementem dla przyszłego sukcesu firmy oraz jej prawidłowego funkcjonowania. Na jakie sfery wpływa? Przechowywanie informacji, logistykę, a także na komunikację z klientami, usprawniając wszystkie procesy.

Nowoczesne Centrum Danych, wybudowane z zachowaniem wymaganych standardów i norm, gwarantuje bezpieczeństwo działania usług online, korzystając z najnowocześniejszych rozwiązań i systemów wysokiej niezawodności. Jak wygląda to w praktyce? Data Center to odpowiednio przygotowany budynek, a w nim pomieszczenia z zasilaniem w energię elektryczną, wieloma łączami światłowodowymi, systemem kontroli dostępu.

Jak zapewne się domyślasz projektowanie i budowa centrum danych lub serwerowni to bardzo odpowiedzialne zadanie. Ma ogromne znaczenie dla wyeliminowania ryzyka przestojów i utraty danych. Zapewnia kompletne rozwiązanie z bezpieczeństwem, zasilaniem i chłodzeniem, ochroną przeciwpożarową, dystrybucją energii, szybką infrastrukturą, kontrolą dostępu, oraz administracją i zarządzaniem dla serwerów i innych urządzeń. Centrum Przetwarzania Danych składa się z serwerowni i szeregu innych urządzeń wspierających jej funkcjonowanie.

Na czym to polega?

Odpowiedzialność za systemy informatyczne klientów ponosi przedsiębiorstwo odpowiadające za jakość świadczonych usług swoim kapitałem, majątkiem oraz posiadające odpowiednie i wysokie ubezpieczenia. Niezależnie od tego, ile zasobów będzie potrzebnych w przedsiębiorstwie w danym momencie, mogą one zostać udostępnione na życzenie. Pozwala to na optymalizację kosztów inwestycyjnych w obszarze infrastruktury informatycznej. W serwerowniach umiejscowionych w Centrum Danych znajdują się dziesiątki tysięcy serwerów, które w optymalny sposób wykorzystują zarówno przestrzeń jak i systemy wspomagające. To miejsce, w którym najważniejsze są ochrona, przetwarzanie, przesyłanie lub kasowanie danych.

Chcesz wybrać data center dla swojej firmy? Na co należy zwrócić uwagę? Specjalistyczne podejście jest kluczowe, jeżeli chcesz uzyskać najwyższą jakość. Dlatego, dla każdej działalności jest bezpieczniej, lepiej i taniej powierzyć usługę specjalistom. Wtedy samemu możesz skupić się na istocie własnego biznesu.

Jakie korzyści daje data center?

Wybierając sprawdzonego dostawcę usług outsourcingowych związanych z rozwiązaniami informatycznymi, możesz mieć pewność, że zadba on o: mniejszą awaryjność systemu, sprzętu i zminimalizuje ryzyko. Bezpieczeństwo, pełny monitoring, ochrona, kuloodporny system zasilania, system gaszenia w razie pożaru, system redukujący ilość tlenu, monitoring zalania, zapalenia, wstrząsów, ciągłości działania, obsługa 24/7, ciągłość działania – to powinna oferować nowoczesna firma.