Czym charakteryzuje się proces produkcji wysokiej jakości produktów skórzanych?

Większość toreb na rynku wykorzystuje tańszą chromowaną skórę garbowaną i metalowe elementy. Jednak są producenci, tacy jak Brytyjka.pl którzy robią coś zupełnie innego. Używając najlepszej jakości garbowanej roślinnie skóry licowej i wysokiej jakości osprzętu, tworzą nowoczesne torby ze staromodnym kunsztem, który jest obecnie niezwykle rzadki.

backpack-1482611_960_720Używają tylko najlepszych skór!

Rodzaj używanej przez najlepszych producentów skóry jest tak rzadki, można szacować, że mniej niż 1% światowej skóry spełni tak wysokie standardy. W grę wchodzą 4 czynniki.

Gatunek skóry: skóra licowa

Do produkcji wysokiej jakości wyrobów skórzanych używa się wyłącznie skóry licowej. Jest to ważne, ponieważ większość produktów skórzanych jest wykonana z „prawdziwej skóry”. Obejrzyj więcej informacji na ten temat dostępnych w sieci, a przekonasz się, że skóra licowa ma nienaruszone wszystkie warstwy i jest najsilniejszą, najbardziej naturalną formą skóry. Mówiąc najprościej, skóra licowa jest najlepsza, jaką możesz dostać.

Metoda garbowania: skóra garbowana roślinnie

Najwyższej jakości skóra jest również w 100% garbowana roślinnie, co oznacza, że przechodzi specyficzny proces garbowania, z którego korzysta bardzo niewiele producentów na rynku. Garbowanie roślinne odnosi się do organicznej materii roślinnej, takiej jak kora drzewa wykorzystywana w procesie garbowania. Jest to najstarsza forma garbowania skóry i istnieje od wieków. Jest to również najbardziej naturalna i przyjazna dla środowiska metoda opalania. Skóra garbowana roślinnie może być grubsza, ma więcej masy i starzeje się lepiej – z czasem rozwija się bogata patyna. Dowiedz się więcej o garbowaniu roślinnym – aby w pełni zrozumieć różnicę.

Ale mniej niż 10% światowej skóry jest garbowane w ten sposób. Większość skór jest garbowana chromem, który wykorzystuje ostre chemikalia i jest znacznie tańszy i szybszy. Można to zrobić w ciągu kilku dni, w przeciwieństwie do 6 tygodni potrzebnych na garbowanie roślinne. Aby dowiedzieć się więcej o różnicach, warto poszerzyć swoją wiedzę na ten temat.

Należy pamiętać, że „garbowana roślinnie” niekoniecznie jest taka sama jak 100% garbowana roślinnie skóra. Niektóre firmy stosują metodę kombi, która jest głównie garbowana chromowo, z „odrobiną” garbowania roślinnego na końcu procesu. Jeśli więc chcesz skóry garbowanej roślinnie (i powinieneś!), uewnij się, że jest w 100% garbowana roślinnie.

Zapach

Garbowana roślinnie skóra ma ten klasyczny, wspaniały skórzany zapach. Natomiast skóra garbowana chromem pachnie „chemicznie”. Wiele produktów ze skóry garbowanej chromem musi zostać wyemitowanych przy pierwszym zakupie. Nie garbowana roślinnie skóra. To naturalny zapach czystej skóry od pierwszego dnia. Jeśli tego nie doświadczyłeś, tracisz wiele.

Rodzaj skóry, którą stosują najlepsi jest od stuleci używany w jeździectwie. Został w tych czasach zaprojektowany po to, aby powstrzymywać szalejącego ogiera, więc decydując się na taką jakość możesz być przekonany, że będzie Ci służyć jak najdłużej.