Domowe przedszkole kontra wymogi lokalowe

kids-girl-pencil-drawing-159823

Niewielkie, domowe przedszkola powstają w ostatnich czasach dosyć często i są wynikiem zapotrzebowania rodziców małych dzieci. Niestety, zarówno w dużych miastach, jak i w małych miejscowościach miejsc w przedszkolach publicznych jest dużo mniej niż chętnych dzieci. Sporo maluchów pozostaje więc bez przedszkola, a ich rodzice mają problem z zapewnieniem ich profesjonalnej i fachowej opieki. Wtedy bardzo chętnie korzystają z oferty przedszkoli prywatnych, które są komfortowe, zapewniają atrakcyjne spędzanie czasu oraz wykwalifikowaną opiekę.

Aby otworzyć niewielkie domowe przedszkole, trzeba przede wszystkim mieć odpowiedni lokal. Nie wystarczy zamieścić ogłoszenie w internecie i przyjmować wszystkie chętne dzieci. Każdy punkt opieki nad dziećmi, w szczególności ten, który funkcjonuje pod nazewnictwem przedszkole, musi być właściwie zarejestrowany oraz spełniać wszelkie wymogi. Najważniejsza jest lokalizacja, wnętrze budynku, a także teren wokół niego. W przypadku lokalizacji ważny jest szczególnie dojazd. Największą popularnością cieszą się przedszkola, które są zlokalizowane w pobliżu dzielnic mieszkalnych lub biznesowych, dzięki temu rodzice nie mają problemu z dowożeniem swoich maluchów do punktu opieki.

Wymogi związane z wyposażeniem wnętrza

Domowe przedszkole musi również spełniać wszelkie wymogi odnoście wyposażenia i urządzenia wnętrza budynku. Dzieci muszą mieć do dyspozycji jasne i przestronne pomieszczenia, w których codziennie będą przecież spędzały po kilka godzin. Pomieszczenia muszą być wyremontowane, czyste, posiadać duże okna, aby zapewnić dopływ jak największej ilości światła dziennego do wnętrza. Ważne jest również wyposażenie sanitariatów oraz kuchni. Łazienki i toalety muszą być dostosowane do wzrostu i wieku dzieci, nie sprawdzą się więc tam rozwiązania stosowane w łazienkach dla dorosłych. W przypadku kuchni, jej wyposażenie zależy od tego, czy posiłki dla maluchów będą przygotowywane na miejscu, czy dowożone przez firmę cateringową. Jeśli przedszkole będzie miało własną kuchnię, wiąże się to z koniecznością spełniania wszelkich wymagań sanepidowskich.

meble kuchenne cena warszawa

Dobry plac zabaw to ulubione miejsce maluchów

Poza wyposażeniem wnętrza, w przedszkolu ważne jest również to, co na zewnątrz. Najważniejszy w tej kwestii jest plac zabaw, czyli bezpieczne i komfortowe miejsce, gdzie maluchy będą mogły spędzać czas podczas ładnej pogody. Ważny jest dobry i funkcjonalny plac zabaw, który zapewni maluchom bezpieczeństwo i bezproblemową zabawę. O place zabaw producent musi dbać nie tylko na etapie ich projektowania czy realizowania, ale również montowania czy późniejszej eksploatacji. Nawet najlepszej jakości urządzenia mogą się bowiem zepsuć lub stracić swoją trwałość, co będzie wymagało prac konserwacyjnych. Kupujmy zabawki na place zabaw wyłącznie u renomowanych producentów, którzy gwarantują najwyższą jakość oferowanych przez siebie produktów. To ważne w przypadku wszystkich placów zabaw, nie tylko tych, które zlokalizowane są przy przedszkolach czy punktach opieki nad dziećmi.