Efektywne szukanie pracy – radzimy jak szybko znaleźć zatrudnienie. 

pexels-photo-440581Szukasz pracy już od dłuższego czasu, ale bezskutecznie? Warto przeanalizować wszystkie swoje działania i namierzyć wszystkie popełniane błędy. Dzisiejszy rynek pracy jest bowiem bardzo łaskawy dla pracowników i jeśli ktoś naprawdę chce pracować, bez problemu powinien dosyć szybko znaleźć zatrudnienie. Jeśli ktoś szuka pracy od wielu miesięcy i nikt nie zaprosił go nawet na rozmowę kwalifikacyjną, z pewnością coś robi nie tak, jak powinien.

Dawno minęły już czasy, gdy to pracodawcy mogli przebierać w setkach zgłoszeń pracowników, a na jeden etat były dziesiątki chętnych. Obecnie rynek pracy sprzyja przede wszystkim osobom poszukującym zatrudnienia, a pracodawcy z wielu branż mają problemy ze znalezieniem osób chętnych do pracy. Jeśli więc nie możemy znaleźć zatrudnienia, z pewnością coś robimy nie tak lub nie przykładamy się za bardzo do przeglądania ogłoszeń czy wysyłania CV. Warto więc nieco zmodyfikować własne działania, aby były nieco bardziej efektywne.

Zacznij od napisania CV

Efektywne szukanie pracy polega przede wszystkim na aktywnym działaniu. Nie da się jedynie siedzieć w domu i czekać, aż pracodawcy sami zaczną się do nas zgłaszać. Już na samym początku szukania zatrudnienia trzeba przygotować sobie dobre i profesjonalnie napisane dokumenty aplikacyjne, takie jak CV oraz listy motywacyjne. W czasie szukania pracy nasze CV jest nasza największą wizytówką i pierwszym elementem, z jakim ma styczność potencjalny pracodawca. Warto więc dopilnować, by nasz życiorys zawodowy dobrze wyglądał, zarówno pod względem formy, jak i treści. Jeszcze lepiej, jeśli w jakiś sposób będzie się on wyróżniał wśród innych podobnych dokumentów. Dzięki temu mamy szansę, że zostanie on zauważony wśród innych, a pracodawca będzie skłonny zaprosić nas na rozmowę kwalifikacyjną.

Znajdź dobre i aktualne portale ogłoszeniowe

W szukaniu pracy w dzisiejszych czasach bardzo pomaga internet i różne branżowe portale ogłoszeniowe z ogłoszeniami o pracę. Sprawdzone i zawsze aktualne ogłoszenia można znaleźć na przykład na stronie Aplikuj.pl. Na portalach ogłoszeniowych pracodawcy publikują bardzo konkretne anonse, podając lokalizację, branżę oraz wszystkie wymagania. Osoby szukające zatrudnienia mogą więc od razu ocenić, czy spełniają wszystkie warunki danej firmy. Jeśli tak, warto od razu wysłać swoje CV i list motywacyjny. Wszystkie ogłoszenia na portalach z anonsami o pracę są zwykle publikowane na bieżąco, trzeba wiec także na bieżąco na nie odpowiadać. Nie warto odkładać tego na potem, gdyż może się okazać, że nawet następnego dnia ogłoszenie będzie już nieaktualne. Jeśli znajdziemy sobie kilka sprawdzonych portali, z pewnością codziennie będziemy znajdować wiele ogłoszeń, które będą nam odpowiadały. Dzięki temu szukanie pracy powinno pójść szybko i sprawnie.

Podobne tematy:
Praca HR-owca w stolicy – jak ją zdobyć?
Marzysz o pracy marynarza – podpowiadamy gdzie szukać ofert
Aranżacja biura – czego oczekujemy od projektanta wnętrz?