Zdanie egzaminu na prawo jazdy – to dopiero początek!

Okres po egzaminie na prawo jazdy jest prawdopodobnie najważniejszym okresem w życiu kierowcy. Dzieją się pewne rzeczy, na które trzeba się przygotować. To normalne, że Euforia która następuje po zdaniu egzaminu na prawo jazdy, trwa przez chwilę, gdy nowo odkryta wolność staje się oczywista. Poczucie sukcesu w zdaniu egzaminu na prawo jazdy można wtedy zastąpić poczuciem niezwyciężoności.

Dobrym osiągnięciem jest zdanie egzaminu na prawo jazdy za pierwszym razem, ale chyba że przyjedziesz z wynikiem z wyróżnieniem, który będzie oznaczał błędy 3 stopnia lub mniej (to jest bardzo rzadkie!) Tak, możesz mieć wielki potencjał, ale bez doświadczenia jesteś bardzo, bardzo narażony na zbyt pewną jazdę! Wielu kierowców jest tak pochłoniętych chwilą po zdaniu testu, że zapominają, że dopiero rozpoczynają swoją karierę i wciąż są bardzo niedoświadczeni.

Umiejętność nadejdzie z czasem i zrozumienie potencjalnych pułapek!

Przeciętny kierowca pokonujący średni przebieg miesięcznie zajmie około dwóch do trzech lat, aby doświadczyć wielu typowych sytuacji awaryjnych i codziennych sytuacji, które mogą prowadzić do katastrofy dla początkującego kierowcy.

Nawet jeśli bardzo starasz się utrzymać jak najlepszy poziom jazdy – a wielu kierowców tego nie robi mogą się zdarzyć rzeczy, które bardzo łatwo wymykają się spod kontroli. Są pewne rzeczy, o których nowy kierowca musi być świadomy i unikać, jeśli ma pozostać bez wypadków. Przeanalizujemy listę okoliczności, które mogą zaskoczyć niedoświadczonego kierowcę, obejmującą Ciebie, Twój samochód, innego kierowcę, warunki drogowe i pogodowe oraz pewne cechy charakterystyczne dla polskich dróg.

Zdanie egzaminu na prawo jazdy, nie może być utożsamiane z dobrymi umiejętnościami jazdy! Odpowiednia wydajność w ciągu dnia? … Tak… ale dobry poziom umiejętności? Nie, absolutnie nie! Oczywiście, aby zdać egzamin na prawo jazdy trzeba mieć pewien podstawowy poziom wiedzy, jaki zapewnia https://www.naukajazdy.wroc.pl/ i inne szkoły nauki jazdy.

Kolejne trzy lata będą stromą krzywą uczenia się dla wszystkich początkujących kierowców, w rzeczywistości pierwszy rok po zdaniu egzaminu na prawo jazdy jest czasem najbardziej prawdopodobnym, aby mieć wypadek. Statystyki to pokazują… więc bądź bardzo ostrożny i poruszaj się po drogach równie rozsądnie!

Jednym z powodów, dla których wiele lat temu wprowadzono nowy arkusz ocen testowych, było podkreślenie wszystkim kandydatom, którzy zdają lub nie zdają egzaminu – obszarów, w których wymagana jest większa praktyka i doświadczenie!

Jest to doskonały dokument, wykorzystywany przez instruktorów nauki jazdy, aby nie tylko przygotować swoich uczniów do tego, co czeka ich na egzaminie, ale także pomóc im i podkreślić, do jakiego stopnia ich kompetencje muszą zostać podniesione, aby zdać. Pamiętaj, że nadmierna prędkość w niewłaściwym miejscu może doprowadzić do wszelkiego rodzaju problemów, od drobnych do bardzo poważnych. Wstrząsy emocjonalne, takie jak kryzysy rodzinne, problemy w pracy, problemy w związkach itd., wszystkie wrzucają sygnał kryzysowy do mózgu, co sprawia, że ​​kierowca jest znacznie bardziej podatny na popełnianie poważnych błędów z powodu rozproszenia uwagi! Jeśli masz do czynienia z poważną sytuacją, lepiej nie jechać!