Fala zysków z jachtem w roli głównej – czy wynajem jednostek pływających jest opłacalny?

pexels-photo-296242

Żeglarstwo jest w ostatnich latach jednym z najpopularniejszych hobby. Coraz więcej osób wybiera spędzanie wakacji na wodzie, gdyż daje to wiele możliwości i pozwala na odwiedzenie mnóstwa nowych miejsc podczas jednej wyprawy. Biznes związany z żeglarstwem jest więc całkiem opłacalny, gdyż można mieć pewność, że z roku na rok zainteresowanie będzie stale rosło.

Każdy, kto połknął bakcyla żeglarstwa i mnóstwo czasu spędza na jachcie, wie doskonale, że nie jest to hobby, które należy do tanich. Aby mieć własny jacht, trzeba dysponować sporymi środkami, a trzeba też pamiętać, że nie jest to jedyny wydatek. Oprócz sprawnej jednostki pływającej konieczny jest jeszcze nowoczesny sprzęt i oprzyrządowanie, a także wiele wydatków, jakie poniesiemy w związku z przechowywaniem o konserwowaniem łodzi. Nic więc dziwnego, że niewiele osób decyduje się na kupno własnego jachtu – pozostali wybierają raczej czarter na okres wakacyjny czy urlopowy.

Jachty stacjonujące w popularnym i znanym porcie

Wynajem jednostek pływających to dobry pomysł na biznes, pod warunkiem, że dysponujemy odpowiednimi środkami i dobrze zaplanujemy źródło przyszłych zysków. Przede wszystkim, na samym początku trzeba zdecydować, w którym miejscu zorganizujemy przystań dla naszych jednostek. Im będzie to bardziej popularny port czy miasteczko żeglarskie, tym lepiej, gdyż i klientów będzie wtedy najwięcej. W ostatnim czasie bardzo popularny jest Czarter jachtu Chorwacja, z którego korzystają żeglarze poszukujący nowych wrażeń czy możliwości żeglowania w ciepłych i słonecznych warunkach. Polskie morze czy Mazury pod tym względem nie zawsze spełniają oczekiwania. Morze Śródziemne jest wręcz stworzone do żeglowania, gdy tymczasem polski Bałtyk jest dosyć kapryśny i nawet w sezonie wakacyjnym nie zawsze pozwala na szusowanie po falach. Co więcej, jeśli zdecydujemy się na ciepłe morza, można mieć pewność, że biznes będzie się dobrze kręcił praktycznie przez cały rok. W przypadku polskich warunków trzeba natomiast liczyć się z sezonowością wynajmu – w zimie czy późną jesienią na wynajmie jachtów w naszym kraju raczej nie da się zarobić.

Warto kupić dobrej klasy jednostki pływające

Jeśli już wybierzemy miejsce do stacjonowania naszych jednostek pływających, konieczne jest kupno samych jednostek. Firmy czarterujące jachty decydują się na nowoczesne łódki, kompleksowo wyposażone, które oferują wygodny i komfortowy pobyt na wodzie, a jednocześnie pod względem technicznym świetnie się sprawdzają i dają możliwość prawdziwej żeglarskiej przygody. Dobrym pomysłem jest kupno kilku czy kilkunastu podobnych lub takich samych łódek, które warto opatrzyć podobną identyfikacją wizualną. Dzięki temu , gdy ktoś spotka łódkę na wodzie, będzie wiedział, skąd pochodzi i gdzie można ją wynająć. Wyczarterowane jachty mogą więc służyć jako darmowa mobilna reklama, która może przyciągnąć do firmy wynajmującej jachty nowych klientów, zainteresowanych wynajęciem danej jednostki.