Koszenie traw – zostaw tą robotę specjalistom!

W tym roku po raz kolejny zmagamy się z ciągłymi suszami. Kolejnym problemem jest to, że kiedy po długich okresach bez deszczu, ten nareszcie się pojawia, opady są na tyle intensywne, że prowadzą do wielu uszkodzeń. Bardzo cierpią na tym nasze trawniki. Albo pojawiają się na nich nieestetyczne żółte plamy albo chwasty i choroby grzybowe.

Jeśli marzysz o tym, żeby, bez względu na warunki pogodowe, mieć piękny trawnik, koniecznie powierz jego pielęgnację firmie, która zajmuje się tym profesjonalnie. W szczególności koszenie, które wymaga nie tylko wiedzy na temat tego, jak powinno wyglądać, ale i dobrego sprzętu.

To najważniejszy zabieg pielęgnacyjny trawnika

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym trawnika jest właśnie koszenie. Dzięki niemu trawa zachowuje odpowiednią długość, ale nie tylko. Większość gatunków na skutek regularnego koszenia świetnie się również rozkrzewia. To bardzo ważne w przypadku młodych trawników, które wymagają zagęszczenia. Jeśli taki posiadasz, zwróć na to szczególną uwagę. Systematyczne koszenie sprawi, że nie będzie na nim potrzebna dosiewka, a sam się on pięknie rozrośnie, tworząc wrażenie gęstego, zielonego dywanu.

Koszenie traw nie jest tak prostą sprawą, jak mogłoby się to wydawać. Wbrew pozorom nie wystarczy samo uruchomienie kosiarki i pchanie jej w tą i z powrotem. Przed tym należy jeszcze ustawić odpowiednią wysokość koszenia. Ta zależy z kolei od wielu czynników. M. in. od tego jaka została wysiana mieszanka, jaką długość mają źdźbła, a także jak wygląda ogólna kondycja trawnika. Firmy, które zajmują się tym profesjonalnie, wiedzą na jaką długość należy kosić trawę tak, żeby jej nie zaszkodzić.

Warto korzystać z ich usług także ze względu na to, że dysponują one odpowiednim sprzętem. Nie zawsze zwykła kosiarka będzie wystarczająca. Na pewno nie uda Ci się nią dobrze skosić trawy w trudnodostępnych miejscach. Profesjonaliści używają do tego specjalnych podkaszarek. Możesz mieć też z tym kłopot na dużych powierzchniach. Firmy przy koszeniu większych trawników korzystają z traktorków ogrodowych, których cena może przyprawiać o dreszcze. Podobnie zresztą jak koszty wymiany oleju, ostrzenia noży czy napraw.

W ten sposób zaoszczędzisz też mnóstwo czasu

Nie da się ukryć, że prace ogrodowe potrafią zajmować długie godziny. Zwłaszcza na dużych posesjach. Zarówno pielęgnacja roślin ozdobnych, jak i samego trawnika wymaga poświęcenia sporej ilości czasu, którego na pewno można wykorzystać w sposób o wiele bardziej przyjemny. Jeśli brakuje Ci chwili dla siebie i nie wiesz w co włożyć ręce, powierzenie koszenia trawnika osobom z zewnątrz to rozwiązanie dla Ciebie.

Nawet jeśli posiadasz niewielką posesję, pomyśl o tym, żeby skorzystać z usług profesjonalistów po to, żeby zaoszczędzić czas na dbanie o sprzęt. Przy małych trawnikach kosiarki również wymagają czyszczenia i ostrzenia kosy. Do tego dochodzi wymiana świec zapłonowych i filtrów.

Sprawdź pełną ofertę usług sprzątających firmy Komplex