Materace – gdzie kupić, jak kupić, na co zwracać uwagę?

Potrzebujesz nowego materaca? Eksperci zalecają wymianę materacy co 7 do 10 lat. Jeśli nie śpisz dobrze, wymień co 5 do 10 lat. Ale na jaki wymienić? Nie ma jednego doskonałego materaca, tylko ten, który najlepiej pasuje do Ciebie. Poświęć wystarczająco dużo czasu na wypróbowanie produktów, które są dostępne na rynku, aby koniec końców dowiedzieć się co będzie dla Ciebie odpowiednie.

woman-731894_960_720-1

Z jakich materacy możesz wybierać?

Oczywiście są klasyczne materace sprężynowe, na których być może śpisz od dzieciństwa. Ale przede wszystkim pamiętaj, że tutaj liczy się grubość drutu – im większa, z tym twardszym materacem będziesz miał do czynienia. Innym, bardziej nowoczesnym materacem jest ten z pianką memory foam. Ta pianka wbrew pozorom nie jest sprężysta. Jego wrażliwość na ciepło sprawia, że jest on dopasowana do ciała, dzięki czemu jest dobrym wyborem dla osób cierpiących z powodu bólu. Może trochę czasu przyzwyczaić się do tego innego stylu. Co więcej, produkty piankowe różnią się od siebie. Gęstość jest ważna dla wybrania mocnej bazy.

Lateks i żel? Materace lateksowe mają twardość podobną do pianki, ale są bardziej sprężyste. Lateks jest sprzedawany jako produkt hipoalergiczny. Ponadto niektóre materace mają warstwę elastycznego żelu, który ma sprawiać, że łóżko „oddycha”.

Mimo, że kupowanie materaca może być mylące – z tymi wszystkimi rodzajami, kosztami, gwizdkami i dzwoneczkami – warto poświęcić trochę czasu na robienie zakupów z rozsądną wiedzą. Oto, co warto wiedzieć:

1. Kupuj w sklepach lokalnych – przynajmniej na początek

Możesz w końcu kupić materac przez Internet. Ponieważ jednak preferencje dotyczące materacy są tak osobiste, żadna ilość badań online nie może zastąpić doświadczenia wypróbowania materacy w sklepie. Po wynalezieniu tego, co chcesz, zrób zakupy porównawcze online.

2. Znajdź materac, który chcesz, zanim będzie on na wyprzedaży

Zakupy na materacach podczas wyprzedaży mogą być frustrujące i trudne, jeśli nie wykonałeś wcześniej swoich badań. Sklepy są zatłoczone. Sprzedawcy są zajęci i rozproszeni. Nie spiesz się, znajdź materac, który ci się podoba, a następnie pytaj o najlepszą cenę sprzedaży.

3. Spróbuj pościeli w specjalistycznych sklepach

Często zdarza się, że sprzedawcy w sklepach specjalizujących się w materacach są najbardziej wyedukowani w tym temacie, czasem nawet chętniej się targują. Liczni kupujący uznali, że zakupy w domach towarowych są mniej satysfakcjonujące.

4. Bądź sceptyczny wobec poduszek

Materace z warstwami wierzchnimi mogą dawać fałszywy komfort czytania, ponieważ mogą szybko się spłaszczyć po zakupie. Kolejna wada: wersje z poduszkami są grubsze, co wymaga zakupu nowych wyskoprofilowych dodatków.

5. Przy zakupach uwzględnij swojego partnera

Nie deleguj swoich zakupów po materac kogoś innego. Jeśli dwóch z was będzie dzielić materac, obaj powinni przetestować opcje dostępne w sklepach.

6. Zapytaj o produkty, które nie znajdują się w punkcie sprzedaży

Sklepy mają tendencję do wykorzystywania swojej powierzchni wystawowej do produktów wyższej klasy. Jeśli znajdziesz coś, co Ci się podoba, zapytaj, czy możesz zobaczyć model niższego rzędu.

Co więcej warto sprawdzić jaki jest najlepszy materac do spania opinie. To bezcenne źródło wiedzy!