Niezdrowe zawody – co pokazują statystyki?

how-to-eat-healthy-at-work

Wbrew pozorom, nie tylko praca w trudnych warunkach może powodować problemy ze zdrowiem. Podobnie jest w przypadku wykonywania obowiązków zawodowych w pozycji nieustannie siedzącej lub stojącej. Duży wpływ na nasze samopoczucie może mieć również to, w jaki sposób się odżywiamy.

Do najbardziej niezdrowych zawodów należą przede wszystkim te, w których faktycznie jesteśmy narażeni na bardzo trudne środowisko. Są to więc między innymi górnicy oraz osoby pracujące w przemyśle ciężkim, gdzie są narażone na nieustanny kontakt z pyłem, szkodliwymi substancjami czy często zmieniającymi się temperaturami.

Siedząca praca również nie jest zdrowa

Niezdrowe zawody to również takie, które polegają przede wszystkim na siedzeniu. Praca biurowa, choć lekka, również może być powodem problemów ze zdrowiem. Osoby pracujące w biurze najbardziej są narażone na dolegliwości ze strony kręgosłupa i całego układu szkieletowego. Bez względu na rodzaj pracy, jaki wykonujemy, warto więc zadbać o swoje zdrowie w czasie wolnym. Bardzo ważne jest dbanie o kondycję, a więc ruch, szczególnie na świeżym powietrzu. Dzięki temu organizm będzie dotleniony, a przy tym to także dobra forma na odstresowanie się po ciężkiej pracy.

Warto pilnować tego, co jemy w czasie pracy

W każdej pracy warto również zadbać o prawidłowe odżywianie. Oczywiście, nie zawsze możliwe jest regularne spożywanie posiłków czy jedzenie produktów pełnowartościowych. W każdej pracy natomiast pracownikom przysługuje przerwa na posiłek, którą warto w pełni wykorzystać właśnie w tym celu. Jedzenie, jakie zabieramy do pracy, powinno być odpowiednio przemyślane i zaplanowane. To, co jemy, ma bowiem bezpośredni wpływ na to, jak się czujemy i ile mamy energii na wykonywanie zawodowych obowiązków. Warto więc przeanalizować swoje odżywianie w pracy i wyeliminować z diety te produkty, które są niezdrowe lub niepełnowartościowe. Wiele osób w pracy je niezdrowe przekąski, które szybko zaspokajają głód, ale jednocześnie nie działają korzystnie na nasz organizm. Dotyczy to w szczególności słodyczy, które szybko dodają energii, ale niestety na krótko. Powodują bowiem duży skok poziomu cukru we krwi, a po pewnym czasie równie duży spadek. Dla organizmu takie wahania nie są najzdrowsze, a przy tym spadek poziomu cukru może powodować senność i znużenie, co nie jest wskazane podczas wykonywania pracy.

Pyszne i gotowe posiłki w pudełkach

W ostatnim czasie bardzo popularnym rozwiązaniem są tak zwane diety pudełkowe, które można zamówić w wyspecjalizowanych firmach cateringowych. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na planowanie i przygotowywanie posiłków, ale chcą odżywiać się smacznie i zdrowo. Posiłki dostarczane przez firmy cateringowe są pełnowartościowe, smaczne i sycące. Wysokiej jakości dania można zamówić na https://fitandeat.pl/. Firma oferuje szeroki wybór różnego rodzaju diet, dzięki czemu coś dla siebie znajdą wegetarianie, bezglutenowcy, alergicy czy osoby, którym zależy na zgubieniu wagi. Posiłki są dostarczane bezpośrednio do odbiorcy, zawsze są świeże, smaczne i przygotowane z najwyższej jakości produktów.