Nowe mieszkanie czy dom?

Wiele osób postanawiających zainwestować w nieruchomość staje przed dylematem, czy kupić nowe mieszkanie, czy może lepiej wybudować dom? W tym artykule podpowiadamy na co zwrócić uwagę podejmując tego typu decyzję.

Wiele osób mieszkających w domach jednorodzinnych jest przekonanych o zaletach takiego rozwiązania i nie wyobrażają sobie życia w niewielkim mieszkaniu w bloku. Z drugiej strony każdego roku mnóstwo osób decyduje się na zakup nowego mieszkania bezpośrednio od dewelopera, zatem takie rozwiązanie także cechuje się wieloma korzyściami. W podjęci osobistej decyzji o zakupie warto zastanowić się, co tak naprawdę jest najistotniejsze dla Ciebie oraz Twojej rodziny. Prawda jest bowiem taka, że i jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety.

Zalety budowy nowego domu

Niewątpliwą zaletą domu jednorodzinnego jest większa przestrzeń życiowa. Nie buduje się raczej domów o powierzchni mniejszej niż 80 metrów. Dla niewielkiej rodziny jest to naprawdę spora przestrzeń do życia. Szczególnie w dobie pandemii koronawirusa szczególnie doceniano możliwość spędzania czasu z rodziną w obrębie posiadanej działki na świeżym powietrzu. Dzięki odpowiedniemu zaaranżowaniu otoczenia można stworzyć piękny ogród, w którym codzienne przebywanie będzie prawdziwą przyjemnością. Przydomowy ogród to także doskonałe miejsce do uprawiania różnego typu sportu.

Ogromnym atutem posiadania domu jednorodzinnego w spokojnej lokalizacji jest cisza, spokój i kontakt z przyrodą. Rozwiązanie takie bardzo sobie cenią szczególnie osoby posiadające dom jednorodzinny w bezpośrednim sąsiedztwie lasów lub zbiorników wodnych oraz rzek. Podwórko czy garaż to także znakomite miejsce do majsterkowania, co jest coraz bardziej popularnym zajęciem nowoczesnych mężczyzn. Zastanawiając się nad kwestią wyboru pomiędzy budową domu, a zakupem mieszkania deweloperskiego warto wziąć także pod uwagę fakt, że budując swój dom, mamy praktycznie dowolność architektoniczną – wybieramy projekt architektoniczny, który najlepiej odpowiada naszym oczekiwaniom, a następnie lokalnemu architektowi zlecamy dostosowanie go w 100% do naszych indywidualnych potrzeb.

Zalety zakupu mieszkania deweloperskiego

Osoby, które zastanawiają się nad dylematem dotyczącym wyboru mieszkania czy domu rzecz jasna zwracają uwagę na koszty obu inwestycji. W przypadku większych miast prawda jest taka, że o ile same koszty budowy domu i zakupu mieszkania mogłyby być nawet porównywalne, o tyle w przypadku domu konieczny jest także zakup odpowiednio zlokalizowanej działki budowlanej, a te np. w okolicach Wrocławia są bardzo drogie. Niewątpliwą zaletą zakupu mieszkania w bloku jest lepsza lokalizacja – nowe mieszkanie zlokalizowane na osiedlu z rozwiniętą infrastrukturą jest wygodne i może nawet nie wymagać posiadania auta. Przemieszczanie się po zatłoczonym mieście możliwe jest dzięki dobrze rozwiniętej komunikacji miejskiej. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem w co zainwestować – w dom jednorodzinny czy mieszkanie od dewelopera, to musisz także wziąć pod uwagę nie tylko koszty inwestycji, ale także czas i uwagę, jaką będziesz musiał poświęcić. Jak dowiadujemy się ze strony internetowej firmy Omega Buildings, budowa własnego domu związana jest z mnóstwem decyzji do podjęcia. W tego typu inwestycjach łatwo także popełnić poważne błędy, które mogą skutkować w obniżonej późniejszej wartości całego budynku. Z kolei zakup mieszkania deweloperskiego jest stosunkowo szybką inwestycją, wystarczy zadbać o odpowiedni projekt wnętrza oraz wykończenie mieszkania, co niektórym inwestorom udaje się wykonać nawet w zaledwie miesiąc od otrzymania kluczy do mieszkania.

Zastanawiasz się nad zakupem mieszkania we Wrocławiu lub okolicach? Serdecznie zapraszamy do kontaktu z firmą deweloperską Omega Buildings, która oferuje niedrogie nowe mieszkania w atrakcyjnych lokalizacjach.