Przelewy w kryptowalucie – gdzie są dopuszczalne?

Kryptowaluty są pewną nowością w świecie finansów, która jednak z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Choć pierwotnym założeniem było, aby kryptowaluty stały się normalnym środkiem płatniczym, alternatywą dla tradycyjnych pieniędzy, aktualnie ich możliwości wykorzystują przede wszystkim inwestorzy. Trzymanie kryptowalut, obracanie nimi pozwala na zarabianie na różnicach kursowych.

Twórcy kryptowalut zakładali, że będą one środkiem płarniczym. Dotyczyło to przede wszystkim pierwszej i do tej pory najbardziej znanej waluty, czyli bitcoina. Miał on być alternatywą dla pieniędzy, a jednocześnie dawać o wiele więcej możliwości. Przelewy w kryptowalutach odbywają się bowiem poza systemem bankowym, a więc są poza wszelką kontrolą, banki na nich nie zarabiają, ani też nie mają wiedzy na temat tego, kto ile ma pieniędzy. Popularność bitcoina jako środka płatniczego nie jest jednak jeszcze na tyle duża, by stał się on powszechną walutą. Jednak jest już sporo miejsc, między innymi sklepów internetowych i firm oferujących usługi w sieci, które umożliwiają takie regulowanie płatności.

Przelewy w kantorach i na giełdach

Inwestorzy, którzy zarabiają na kryptowalutach, najczęściej decydują się na przelewanie ich na giełdy kryptowalut, a także wymianę w kantorach internetowych. Dobre kantory internetowe pozwalają nie tylko na zakup i sprzedaż waluty, robienie przelewów na prywatne konta, ale również na korzystanie z wirtualnych portfeli kryptowalut, które umożliwiają bezpieczne trzymanie środków i pewność, że nie znikną one z konta. Kantor Bitcan to jedno z miejsc, które cieszy się zaufaniem użytkowników ze względu na wysokie standardy bezpieczeństwa, a także szeroki zakres usług związanych z przelewami i wymianą walut. W kantorze można wymienić bitociny na standardowe pieniądze, można też kupić bitocina za pomocą zwykłego przelewu z prywatnego konta.

Uważnie sprawdzaj giełdy i kantory

Krótka historia rynku kryptowalut pokazuje, że jest on często celem działalności hakerów i oszustów. Wiele giełd kryptowalut i internetowych kantorów działało nielegalnie. Takie firmy umożliwiały trzymanie walut na swoich kontach, a następnie po prostu znikały. Użytkownicy zostawali praktycznie z niczym i nie mieli żadnych możliwości, aby odzyskać zainwestowane pieniądze. Dlatego też, jeśli planujesz działanie w kryptowalutach, warto stawiać na znane, sprawdzone giełdy i kantory, które są obecne na rynku od dłuższego czasu, cieszą się dobrą renomą i mają wielu użytkowników. Dobrym rozwiązaniem jest również dywersyfikacja środków. Zamiast trzymać waluty w jednym miejscu, lepiej jest je rozlokować w co najmniej kilku różnych miejscach – giełdach, kantorach, a także w wirtualnych portfelach lub portfelach sprzętowych. Dzięki temu można mieć pewność, że nawet, jeśli w jednym miejscu pojawią się jakiekolwiek problemy, w innych będziemy mieć swobodny dostęp do zgromadzonych na kontach środków.