Softshell – król materiałów w okresie jesienno-zimowym

Termin Softshell to klasa tkanych materiałów używanych do tworzenia odzieży, która zapewnia kombinację odporności na wodę i wiatr oraz oddychalność. Ubrania typu Softshell są ciepłe, wodoodporne, trwałe i elastyczne, ale stanowią dodatek do modnych rozwiązań i funkcji zwiększających komfort, dzięki którym są tak popularne.

people-2591874_960_720

Zamiast masywnych i ciężkich kurtek, których noszeniem ludzie się męczą – kurtki softshell oferują opływowe dopasowanie i bardzo gładką powierzchnię zewnętrzną, która jest prawie miękka w dotyku. Z materiałów takich jak te https://polimex.net/pl/sklep/8-tkaniny-i-dzianiny/79-polar-i-softshell może powstać wiele stylowych kurtek, kamizelek i kombinezonów. To wszystko dodatkowo wiąże się z kolorowymi opcjami i modnymi akcentami.

 Jakie są korzyści z noszenia ubrań z materiału Softshell?

Odzież Softshell to jeden z najnowszych trendów w branży odzieży zimowej, zaczynający od sportów takich jak golf i żeglarstwo. Gdy na zewnątrz temperatura spada fakt, że możemy sprawić, że będzie coś modne, ciepłe i funkcjonalny sprawi, że softshell będzie jednym z najbardziej pożądanych typów materiałów do szycia kurtek zimowych.

Jako materiał, softshells jest bardziej rozciągliwy i mniej obszerny, co oznacza, że uzyskujesz wyższy poziom elastyczności niż w innych kurtkach, takich jak te wyłożone syntetykami. Jest wodoodporny (czasem wodoszczelny), wyjątkowo trwały i bardzo oddychający, a są to wszystkie kluczowe cechy jakich oczekujemy od zimowej kurtki. Materiały z Softshell umożliwiają również stworzenie bardziej dopasowanego kroju kurtki, ponieważ osłona zewnętrzna zwiększa całkowitą izolację odzieży bez dodawania większej ilości wewnętrznej izolacji.

2Ubrania typu Softshell świetnie nadają się do ćwiczeń aerobowych, w których wysoce oddychająca, wodoodporna odzież może utrzymywać ubranie ciepłe i suche.. Materiał softshell umożliwia wyparowywanie potu i zapewnia suchość, dzięki czemu pot nie wpływa na twoje ciepło. Jest to szczególnie dobre dla zajęć, w których Twoje tętno będzie podwyższone – turystyka, jazda na rowerze i inne sporty na świeżym powietrzu.

Co sprawia, że odzież Softshell różni się od innych?

Materiały, takie jak softshell, i oferować im szereg pakietów izolacyjnych, które gwarantują komfort. W rzeczywistości odzież softshell to sposób na szeroką gamę kurtek, kamizelek które potrafią chronić ciało przed zimnem, ale także przyczyniają się funkcjonalności i komfortu. Dlatego warto szukać kurtek softshell, a najlepiej tych dodatkowo posiadających kieszenie z wyściółką polarową, miło też gdy zawiera odblaskowe akcenty, wodoodporne kieszenie i wiele innych funkcji. Tych wszystkich warto szukać w ramach produktów softshell – aby każdemu mogło być ciepło, każdy mógł dobrze wyglądać i właściwie mieć wszystko, czego potrzeba na wyciągnięcie ręki.

Nic więc dziwnego, że na dzisiejszym rynku jest tak duży wybór produktów z materiałów softshell, a hurtownie dostarczające ten materiał starają się także wychodzić naprzeciw potrzebom producentom, zapewniając te tkaniny w okazyjnych cenach.