Na jakim stanowisku można pracować w sklepie?

people-2590685_640Wydaje się, iż sklep nie daje zbyt dużej pola do popisu w kontekście zatrudnienia, jednak nic bardziej mylnego. To miejsce idealne zarówno dla osób doświadczonych w pracy z klientem, jak i wykwalifikowanych magazynierów.

Kasjer-sprzedawca

Kasjer-sprzedawca to podstawowa funkcja jaką możemy pełnić niemal w każdej dziedzinie handlu. Na rynku pracy można znaleźć ogromną liczbę ofert pracy w związku z zatrudnieniem na tym stanowisku. Oczywiście największe zapotrzebowanie wykazują ogromne firmy spożywcze, posiadające sklepy wielkopowierzchniowe. Niemniej, warto poszukać zatrudnienia również w osiedlowym sklepiku. Przeważnie zatrudnić się mogą tam osoby niewykwalifikowane i niedoświadczone. Do ich zadań będzie należeć m.in. obsługa kasy fiskalnej, wykładanie towaru na półki sklepowe, dbanie o ekspozycję oraz sprzątanie hali sprzedażowej.

Doradca klienta

Doradca klienta to stanowisko bardzo często łączone z kasjerem-sprzedawcą, gdyż kontakt z klientem jest naturalnie wpisany w obowiązki takiej osoby. W tym przypadku należy się wykazać umiejętnościami społecznymi. Najlepsi doradcy klientów potrafią nie tylko pomóc w zakupach, ale i nakierują klientów na pożądane artykuły przeznaczone do sprzedaży.

Magazynier

Magazynier to stanowisko, które niezbędne jest we wszystkich większych sklepach. Dba on o asortyment na zapleczu oraz przechowywanie produktów we właściwy sposób. Obecnie bardzo wiele firm, nie tylko spożywczych, zamieszcza ogłoszenia na portalach pokroju Pracuj.pl w związku z zatrudnieniem na magazynie. Plusem tego stanowiska są niewielkie wymagania oraz dość skromny zakres obowiązków.

Ochroniarz

W niektórych sklepach można zatrudnić się w roli ochroniarza. W przypadku dużych sieci należy zapoznać się z rekrutacją w szeregi firmy zewnętrznej zajmującej się ochroną osób i mienia. W przypadku niedużych biznesów wystarczy dobrze skonstruowane CV złożone na ręce właściciela sklepu.