Streaming video – porady i wskazówki dla początkujących

Combined with LTE functionalities HEVC enables faster video streaming.

Live streaming video i związane z nimi technologie zyskują dzisiaj na popularności. Dni telewizji kablowej jako podstawowego źródła rozrywki powoli zanika. Teraz konsumenci szukają alternatywnych sposobów na rozrywkę i przyswajania wiadomości. Jedną z takich technologii jest obecnie wykorzystany live streaming video. Ciekawym przykładem jest tutaj ślub królewskiej pary w Wielkiej Brytanii.

Mniej więcej w czasie królewskiego ślubu, dostawcy usług transmisji strwaming na żywo zauważyli znaczny wzrost subskrypcji. To służy jako dowód dla przyszłego wzrostu wartości tej technologii. Dla niewtajemniczonych i początkujących, oto wyjaśnienie podstawowych usług i ich korzyści związanych z video streamingiem.

Czym jest streaming video?

Streaming to sekwencja obrazów w ruchu, gdzie te obrazy są przesyłane w Internecie w postaci skompresowanej. Mogą one być następnie natychmiast odbierane na monitorze użytkownika. Jest to ekonomiczne rozwiązanie dla wielu firm i organizacji, które wprowadzają na rynek swoje produkty i usługi online. Jeśli przedstawiane są na żywo, użytkownicy nie muszą czekać, aż plik zostanie pobrany w 100-procentach. Gdy streaming się rozpoczął, użytkownicy po drugiej stronie mogą już oglądać filmy i słuchać dźwięki.

Czego potrzebujesz, by z tego skorzystać?

W celu skorzystania z tej technologii potrzebujesz oprogramowania, które może rozpakować i wysyłać dane na monitor użytkownika i głośników dla danych audio. Dostępne są dwie opcje, które może być stosowane do odbierania i ułatwienia stramingu. Jedną z opcji jest użycie odtwarzacza zainstalowanego w komputerze. Inną opcją jest użycie oprogramowania pobranego z tych dostępnych w Internecie. Obecnie najbardziej popularna technologia jest to Microsoft Windows Media Technologies.

Live straming video

Typowy streaming video wymaga nagranych pliki wideo które mają być transmitowane w Internecie. Ale są przypadki, gdy pliki mogą być dystrybuowane za pośrednictwem transmisji na żywo. To live streaming video. Podczas bezpośredniej transmisji sygnały są przetwarzane za pomocą sygnały sprężonego, a te są przenoszone za pomocą specjalnych serwerów internetowych. Zastosowanie tych serwerów, które pozwalają na multi przekaz mają tę zaletę, że jest w stanie dotrzeć do wielu miejsc w tym samym czasie. Nie ma potrzeby, aby osobiście zająć się każdym miejscem z osobna. To takie proste.

Gdzie zwrócić się o pomoc?

Live streaming video sprawia, że komunikacja jest dużo łatwiejsza. W celu pełnego wykorzystania potencjału technologii najlepiej właśnie korzystać z technologii szerokopasmowej. Tym bardziej, że należy to do opcji dość budżetowych, dlatego warto rozważyć nabycie usług oraz porady dostawcy usług streamingu wideo na żywo (tutaj możesz to zrobić http://www.onestream.pl). Najlepiej współpracować z jedną z wiodących marek, jeśli chodzi o technologię streamingu. Taka porządna firma może pomóc przy wprowadzaniu technologii w ramach wybranych narzędzi biznesowych, marketingowych i komunikacyjnych. W sieci internetowej jest też wiele for i grup dyskusyjnych zajmujących się tym tematem.