Tapicerowane meble do biura – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

AOSeriesLinkProdIGHero_Link_Gallery_Image15_Large.jpg

Wybór właściwego tapicerki mebli biurowych może wydawać się trudnym zadaniem. Ale ważne jest, aby wybrać materiał, który jest odpowiedni dla Twoich wymagań, ponieważ określi on, ile czasu będą ci świetnie służyć takie meble.

Co warto rozważyć?

Wielu ludzi wybiera tkaniny tapicerskie, ponieważ wydają się one być bardzo atrakcyjne, sprawdzają się przy zmiennych temperaturach i są łatwe do utrzymania, jeśli tylko wybierzesz tkaninę, która będzie dobrze sprawdzać się w danym, biurowym otoczeniu.

Przed zakupem tapicerki na meble biurowe warto rozważyć kilka rzeczy:

Gdzie będą meble?

Trwałość tapicerki zależy od częstotliwości używania mebli. Jeśli meble nie są zbyt często używane, można postawić na niektóre z bardziej wrażliwych tkanin, takich jak jedwab, a jeśli meble znajdują się w strefie wysokiej dostępności, warto wybrać coś, co może z łatwością wytrzymać użycie. Tkaniny kombinowane i tkaniny techniczne są bardziej wytrzymałe niż naturalne. Również im mocniejszy splot, tym dłużej tkanina będzie się dobrze sprawować. Wystarczy spojrzeć dla przykładu na fotele biurowe z Akracing.pl.

Czy będzie na te meble padało światło słoneczne?

Pamiętaj, że tkanina blednie w czasie, jeśli jest postawiona w słońcu, więc musisz ten fakt uwzględnić w swojej decyzji. Tak więc, albo będziesz chciał przenieść meble z dala od najbliższego okna, albo musisz wybrać opcję tkaniny, która będzie ukrywać blaknięcie jak najdłużej. Ważne jest również to, by nie umieszczać mebli tuż obok źródła ciepła.

Jaki nastrój próbujesz stworzyć w biurze?

Kolor tkaniny będzie miał wiele wspólnego z tym celem. Jaśniejsze kolory wniosą do przestrzeni biurowej wesoły klimat, a ciepłe odcienie mogą zapewnić relaksującą atmosferę.

Jaki wzór będzie współpracować z biurowym wystrojem?

Większość wzorów może ukryć plamy i sprawdzać się lepiej niż zwykły materiał. Ale chcesz mieć pewność, że desenie dobrze działają z resztą stylu i są przyjazne dla pracowników czy też kontrahentów. Tkane wzory mają tendencję do trzymania się lepiej niż drukowane. Chcesz mieć pewność, że wybierasz wzory i kolory, które będą równie dobrze sprawdzały się też w przyszłości, ponieważ Twoje meble biurowe to wszakże coś, z czym ma się do czynienia codziennie. Wielkość mebla może tu również odegrać znaczenie. Możesz być w stanie pozwolić sobie na niektóre z wzorków na mniejszych krzesłach, itp., ale mogą nie sprawdzać się już tak dobrze na kanapach i innych siedzeniach.

Musisz też wiedzieć, jaką metodę czyszczenia potrzebujesz do czyszczenia wybranych tkanin. Wiele tkanin można czyścić zarówno środkami czyszczącymi na bazie wody, jak i produktami do czyszczenia na sucho. Wybierz te tapicerowane meble, które są dodatkowe wyposażone w zalecane przez producenta instrukcje czyszczenia. Mogą być również oznaczone literowym kodem czyszczącym, który pozwala łatwo określić metodę czyszczenia. Można też zainwestować w specjalny środek chemiczny, który zapewnia trwałą ochronę przed plamami, wilgocią, pleśnią, bakteriami i zapachami. Wystarczy pamiętać, że specjalne tapicerki mogą wymagać specjalistycznych procesów czyszczenia.