Testowanie gier komputerowych dobrym źródłem dochodu poza etatem?

video-game-testing-1024x683

Praca stanowi nieodzowny element życia niemal każdego człowieka na świecie. Niezależnie czy lubisz swój zawód i jest on dla ciebie czymś ważnym, czy wykonujesz go tylko i wyłącznie ze względów finansowych, kariera zawodowa z pewnością zajmuje znaczną część dnia. Oprócz obowiązków, należy pamiętać również o przyjemnościach, hobby, rozrywce.

Gry komputerowe stają się coraz częstszą pasją wśród ludzi dorosłych, jednak w odróżnieniu od ich dotychczasowej grupy docelowej – dzieci oraz nastolatków, nie mają oni tak dużo wolnego czasu. Jeśli nie zostaje się na nadgodzinach ani nie zajmuje dodatkową, dorywczą pracą, pogodzenie życia zawodowego i prywatnego bywa problematyczne, szczególnie, gdy dochodzi do tego pasja tak kosztowna, jak gry wideo.

Przyjemne z pożytecznym? To możliwe!

Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia. Warto mieć na uwadze, że można połączyć granie z zarabianiem. Nie brzmi to zbyt wiarygodnie, lecz w rzeczywistości wiele osób zdołało tak zorganizować sobie swój plan dnia, że ich hobby zamieniło się w drugą pracę. Tak, można uczynić testowanie gier swoim źródłem dochodu, nie jest to jednak szczególnie proste. Jeżeli liczysz na to, że praca ta polega wyłącznie na graniu i cieszeniu się wybranym tytułem, to bardzo się mylisz. Wyszukiwanie błędów nie ma nic wspólnego z frajdą, ponieważ polega na mozolnym powtarzaniu kilku czynności, sprawdzaniu różnych, możliwych interakcji i tym podobne. Musisz przygotować się na wiele godzin spędzonych na skrupulatnej analizie każdego zakątka mapy, poziomu, przeszukując nawet tak mało fascynujące rzeczy jak menu, ustawienia, klawisze.

Zarobki jako tester gier bywają różne.

Doświadczony, ceniony w branży pracownik jest z reguły całkiem dobrze opłacany, ponieważ ma już wyrobioną opinię, a deweloperzy wiedzą, że można na nim polegać. Oczywiste jest jednak, że nie jest się profesjonalistą już na starcie, a wprawę i uznanie trzeba zdobyć w powolnym procesie wykonywania zleceń jako pracownik drugiej kategorii. Liczne mity i niedomówienia, które uformowały się wokół tego zawodu nie mają pozytywnego wpływu na sytuacje tych, którzy usiłują rozpocząć swoją przygodę z testowaniem gier.

Pracodawcy często liczą na młodych i naiwnych graczy, którzy zgodzą się poświęcić im czas praktycznie za darmo bądź za nikłe bonusy bezpośrednio związane z wirtualną rzeczywistością, w której dane jest im operować. Jest to zjawisko najczęściej spotykane w przypadku gier MMO, gdzie wirtualne waluty są bardzo popularne oraz mają pewne przełożenie na faktyczny pieniądz. Jeśli te mniej przyjemne strony tej profesji cię nie zraziły i perspektywa bycia testerem gier nadal jest dla ciebie atrakcyjna, to najlepsze z MMO można znaleźć na portalu bezpośrednio im poświęconemu http://www.portalmmo.pl/rankingi.

Tam właśnie znajdują się najlepsze produkcje tego typu, wybrane na bazie średniej ocen użytkowników i recenzji profesjonalnych redaktorów. Portal MMO to świetna podstawa dla kariery każdego aspirującego testera gier, który jest gotów stawić czoła wyzwaniom rzucanym przez tą niezwykle ciekawą profesję.