W jaki sposób szybko usprawnić kontakt z klientem w Twojej firmie?

Szybkie i sprawne kontaktowanie się z klientami to ważny aspekt działania firm z różnych branż. Szczególnie warto zwrócić na uwagę w przypadku tych firm bądź niektórych działów, które odpowiadają za telefoniczną obsługę klienta. Klienci, którzy raz się zrażą do telefonicznej obsługi, mogą później nie wrócić. Dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie systemu call center, którego celem jest wzmocnienie i wsparcie działu obsługi klienta oraz pokrewnych działów.

Nowoczesny system call center to idealna opcja wszędzie tam, gdzie odbywa się telefoniczna obsługa klienta, zarówno w postaci rozmów wychodzących, jak i przychodzących. Można więc wykorzystać system w dziale reklamacji, obsługi, a także w telemarketingu czy poszukiwaniu nowych klientów. System jest w pełni zautomatyzowany, ogranicza ryzyko błędów popełnianych przez człowieka, usprawnia wszystkie procesy, ułatwia przygotowywanie raportów i sprawowanie kontroli nad poszczególnymi pracami. Co więcej, jest bardzo wygodny w obsłudze, a jego różne funkcjonalności można bez problemu dopasować do indywidualnych potrzeb.

Zalety dobrego systemu call center

Dobrze przygotowany, nowoczesny i innowacyjny system call center przydaje się wszystkim pracownikom zajmującym się obsługą klienta. Skraca czas wielu procesów, wiele innych zadań realizowanych jest automatycznie, bez udziału pracowników. Możliwe jest skrócenie czasu rozmowy z klientem, a także czasu obsługi klienta po rozmowie. Poprawia się jakość realizowanych rozmów, a co za tym idzie, także zadowolenie osób, które korzystają z infolinii, numeru reklamacyjnego czy innych form telefonicznego kontaktu z firmą. Sprawny i wygodny system pozwala na idealne dopasowanie go do indywidualnych potrzeb, możliwe jest więc znalezienie takich rozwiązań, które będą się w stu procentach sprawdzały w danej firmie.

Warto inwestować w dobre rozwiązania

Zanim zdecydujemy się na wdrożenie systemu call center lub jakiegokolwiek innego rozwiązania, warto najpierw bardzo dobrze poznać rynek tego rodzaju usług, porównać różne oferty i zobaczyć, co konkretnego oferują różni producenci zaawansowanych systemów komunikacyjnych. Wyposażenie całej firmy w systemy call center jest dosyć sporą inwestycją, dlatego wybór zdecydowanie nie powinien być przypadkowy. Warto stawiać na rozwiązania, które są znane, sprawdzone, dopasowane do potrzeb, a ich producenci są renomowanymi firmami, przetestowanymi przez wielu klientów. Wybierając konkretny system, trzeba również brać pod uwagę specyfikę naszej branży. Nieco innych rozwiązań potrzebuje firma zajmująca się telemarketingiem i sprzedażą przez telefon, a inne rozwiązania będą bardziej trafne w tych przedsiębiorstwach, które potrzebują poprawić funkcjonowanie działu reklamacji czy obsługi klienta. Warto zwracać też uwagę na łatwość obsługi systemu – powinien być on intuicyjny, wygodny w obsłudze i bezproblemowy. Chodzi o to, by pracownicy szybko nauczyli się go obsługiwać i mogli od razu włączyć go do codziennej działalności i obsługi klienta.

Artykuł powstał przy współpracy z Thulium.com