Ważna rola menedżera w przestrzeni coworkingowej

W ciągu ostatnich kilku lat nastąpił niezaprzeczalny skokowy wzrost coworkingu. Od dynamicznych środowisk globalnych, po bardziej domowe, miejsca typu coworking dla pojedynczej przestrzeni – tłumy freelancerów i startupów zalewają je, przyciągane nie tylko przez śmiałe wzornictwo lub darmową kawę, ale także przez dołączenie do społeczności w której wiedzą, że będą czuć się zmotywowani.

kopalnia korab1

Z powodu tego zainteresowania rola menedżera w przestrzeni coworkingowej nie może być zawyżona. Nie tylko to do niego należy dbałość o kwestie takie jak dobra kampania marketingowa, aby przyciągnąć członków do miejsca coworkingu, ale i wiele innych zadań. To przecież wymaga wysiłku, aby utrzymać długoterminowych klientów i zbudować zgraną społeczność, w której ludzie mogą cieszyć się współpracą podczas pracy. I to jest dokładnie zadanie menedżerów coworkingowych. Spotykają się i witają przybyszów z przyjaznym uśmiechem, nadzorują wydarzenia towarzyskie, tworzą środowisko współpracy i pracują nad tym, aby każdy członek czuł się swobodnie.

Role i obowiązki

Dobry menedżer może mieć ogromny wpływ na sukces każdej przestrzeni coworkingowej. Powinni zacząć od wprowadzenia nowych członków do społeczności, ale ich obowiązki mogą wykraczać daleko poza to, dotykając każdej części doświadczenia klienta. Powinni przede wszystkim zrozumieć potrzeby członków swojej przestrzeni, co pozwala im osiągnąć znacznie więcej. Menedżerowie cowork to osoby rozwiązujące problemy, które pragną pójść o krok dalej dla przedsiębiorców i freelancerów, którzy inwestują w waszą przestrzeń.

Najlepsi menedżerowie organizują zabawne imprezy towarzyskie, takie jak joga lub happy hour, i zachęcają klientów do udziału w nich. Mogą również:

  • zachęcać wpływowych i mentorów do prowadzenia seminariów edukacyjnych i warsztatów
  • utrzymywać przestrzeń zaopatrzoną w kawę i przekąski
  • zapewniać wsparcie młodym profesjonalistom, którzy potrzebują porady
  • zbierać opinie od członków, aby analizować, gdzie można poprawić obsługę.

Takich menedżerów znajdziesz na pewno w przestrzeni coworkingowej citydesk.pl. Oni wiedzą, że budowanie zdrowego ekosystemu w przestrzeni coworkingowej jest konieczne – w ten sposób członkowie mogą wspólnie pracować, towarzysko i bawić się w organiczny, konstruktywny sposób. Menedżerowie społeczności zapewniają to wsparcie, stając się ludźmi, którzy chcą uzyskać energię i za każdym razem, gdy współpracownik potrzebuje pomocy.

Twoi klienci będą czuli się uprawnieni i wspierani już samo przez to, że będą mieć świadomość, że jest ktoś w zasięgu, ktoś, kto koncentruje się na tworzeniu więzi i tworzeniu znaczących relacji. W pewnym sensie menedżerowie społeczności są również w pewnym stopniu odpowiedzialni za branding swojej przestrzeni i umieszczenie jej na mapie. Staną się znaną twarzą, która pozytywnie kojarzy z daną przestrzenią coworkingową.

Biorąc pod uwagę powyższe punkty, ważne jest, aby mieć dobrego menedżera we własnej przestrzeni coworkingowej – takiego, który pomaga rozwijać kwitnącą i tętniącą życiem wspólną przestrzeń roboczą.