6 kroków do idealnego wesela

Wiele par denerwuje się przed swoim ślubem. Co ciekawe, to nie przysięga małżeńska stresuje je najbardziej, a… goście i wszystko to, co związane z uroczystością. Młode małżeństwa denerwują się niemal każdym jej elementem: począwszy od przystrojenia kościoła, przez suknię ślubną, wielkość lokalu, a skończywszy na jakości muzyki i menu. Tym artykułem podpowiemy Wam jak zorganizować wesele idealne w sześciu krokach!

Po pierwsze i najważniejsze – weźcie głęboki oddech i… zróbcie wszystko po swojemu! Jak mówi stare porzekadło: „Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.” To prawda. Niezależnie od tego, jak wykwintne potrawy wybierzecie, jak wspaniałych muzyków, zawsze znajdzie się ktoś, kto powie, że wolałby schabowego i kapelę sąsiada. Ślub i wesele to Wasze święto. Spróbujcie przygotować ten dzień tak, abyście przede wszystkim Wy czuli się podczas niego swobodnie. Nie przejmujcie się krytyką, a wszelkie złośliwe uwagi obracajcie w żart.

Przygotujcie listę gości. Warto wcześniej wysłać zaproszenie, aby wiedzieć, czy zaproszona osoba przyjdzie z towarzystwem. To pozwoli Wam ustalić, jak duża sala na wesele we Wrocławiu będzie Wam potrzebna.

Wybierzcie lokal. Niektóre osoby cenią sobie domu weselne poza miastem, na wsi, a inne nowoczesne kluby w centrum miasta. Decyzja należy do Was. Pamiętajcie, że sala weselna we Wrocławiu powinna spełniać wszystkie Wasze oczekiwania. Poznajcie menedżera, sprawdźcie obsługę i menu podczas próbnej kolacji. Warto zapytać też o przystrojenie wnętrza. Jeśli nie macie w sobie smykałki organizatorskiej, dobrze jest wybrać lokal, który oferuje pomoc w przygotowaniu wesela. Pozwoli Wam to na zaoszczędzenie nerwów.

Przez żołądek do serca… gości. Jedzenie to ten temat, o którym często rozmawiają goście, tuż obok sukni ślubnej Panny Młodej. Warto pochylić się nad tym tematem. Niech jednak ten punkt nie stanie się Waszą obsesją. Jasne, miło będzie, jeśli uwzględnicie w menu, że gość X jest wegetarianinem, więc dobrze byłoby podać mu danie bezmięsne. Poza tym, ważne jest aby jedzenie było świeże. Wybierzcie to, co lubicie i co będzie pasowało do charakteru całej imprezy. Koniecznie spróbujcie potraw, które serwuje kuchnia wybranego lokalu! Zapoznajcie się również z ofertą napojów bezalkoholowych, jak i tych wyskokowych.

Uwiecznijcie te chwile na zawsze, czyli wybierzcie odpowiedniego fotografa. Tu często sprawdza się poczta pantoflowa. Jeśli widzieliście piękne zdjęcia, wykonane na ślubie znajomych lub rodziny – zapytajcie o ich autora. Sprawdźcie portfolio fotografa, ustalcie zakres pracy i zarezerwujcie datę. U cenionych artystów, terminy mogą przekraczać nawet rok!

Zapraszamy Państwa do tańca! Wesele nie może obyć się bez muzyki. Nieważne czy będzie to disco polo, muzyka elektroniczna, pop, rock czy jazz – ma oddawać Waszą osobowość. Na rynku działa wiele zespołów i dj-ów, którzy na pewno trafią w Wasz gust. Przed podpisaniem umowy, dobrze jest jednak zapytać, czy dana kapela/solista zajmuje się również prowadzeniem imprezy. To przydatne, szczególnie gdy zależy Wam na otrzęsinach i zabawianiu gości, np. różnymi konkursami.

Jeśli interesują Was sale weselne we Wrocławiu i okolicach, zapraszamy na stronę internetową www.timeseventcenter.pl. Znajdziecie tam naszą ofertę i proponowane przez nas lokale, które z pewnością sprostają wszystkim wymaganiom.