8 kluczowych porad dla młodych architektów

489696217

Dla nowych absolwentów i młodych architektów, poruszanie się w tej ekskluzywnej branży może stanowić trudne wyzwanie. Dlatego zamieszczamy tutaj kilka wskazówek, które mogą przyczynić się do sukcesu młodych architektów. Te wskazówki pomogą Ci być lepszym architektem!

1. Uczyń siebie niezbędnym.

Czy chcesz zyskać szacunek swoich rówieśników?
Czy Twoim celem jest podniesienie statusu w firmie?
Co z awansem?

Bez względy na to, które z tych pytań przemawia do Ciebie musisz uczynić się niezbędnym. Znajdź odpowiedni dla siebie obszar zainteresowania i stań się mistrzem w tej dziedzinie.

2. Szukaj mentorów.

Inni architekci to twoje zasoby. Znajdź osoby, które mają umiejętności, które cię inspirują i motywują. Ci mentorzy będą wspierać Twój rozwój i mogą być dobrym sposobem na rozwinięcie twojej kariery. Przynieś takiej osobie filiżankę kawy i poproś o poradę i pytania dotyczące zawodu. Zaproś na piwo, a dostaniesz prawdziwe klejnoty wśród architektonicznych wskazówek!

3. Dziel się wiedzą!

Mentorowanie to ulica dwukierunkowa! Czy jesteś mistrzem photoshopa? Daj innym lekcje w tej dziedzinie. Czy jesteś może ekspertem od tworzenia wizualizacji? Poleć innym http://www.studio3design.pl/nowoczesne-wizualizacje-architektoniczne-jako-efektywny-sposob-prezentacji-projektu/. Twoim celem powinno być rozpowszechnianie wiedzy w jak największym stopniu. W ten sposób ulepszysz swoją firmę i wyróżnisz się jako gracz zespołu i lider zarazem.

4. Kontakty, kontakty, jeszcze raz kontakty!

Architektura jest branżą usługową, a jej zdolność do świadczenia wyjątkowych usług zależy od silnej sieci kontaktów. Silna sieć kontaktów ułatwi Ci pracę i będzie sprzyjać niezliczonym możliwościom rozwoju. I pamiętaj: nie wolno palić mostów!

5. Korzystaj z każdej okazji.

Postaw na taką strategię. Kiedy przyjmiesz nawet jakieś małe zadanie, realizuj je bardzo poważnie. Pracuj nad tymi zadaniami we własnym czasie po pracy. Dzięki temu pochwalisz się następnego dnia z wieloma możliwościami projektowania, które dokładnie sprawdziłeś. Nie minie wiele czasu, z twoi przełożeni zauważą, że masz w sobie prawdziwą pasję do projektowania i będą szukać w tobie kolejnych talentów. Skorzystasz z okazji, a zanim się obejrzysz będziesz odpowiedzialny za projektowanie bardzo ważnych projektów.

6. Nie bój się prosić o podwyżkę.

Mało kto otrzymuje podwyżkę bez uprzedniego poproszenia o to – trzeba o to pytać, nawet prosić. Takie jest życie i to nie chodzi tylko o podwyżki płac, dotyczy wszystkich rzeczy w życiu. Chcesz uzyskać więcej zadań projektowych? Też musisz o to zapytać. Chcesz zdobyć więcej doświadczeń w konkretnej specjalizacji? Musisz o to sam zadbać. Będziesz zaskoczony, co się wydarzy. Co masz do stracenia?

7. Wyjdź z strefy komfortu.

To najlepszy sposób na karierę architektoniczną. Poprawiaj swoje umiejętności, szukaj nowych rozwiązań, podejmuj różne wyzwania.

8. Ćwicz wymowę.

Mówienie publiczne jest nieocenioną cechą architekta. Nie ma tutaj żadnych tajnych sztuczek po prostu – kiedy tylko masz okazję, ćwicz tę umiejętność.