Aspirujący doradca finansowy? Tak się przygotujesz do rozmowy!

Jeśli jesteś doradcą finansowym przygotowującym się do rozmowy kwalifikacyjnej, jesteś we właściwym miejscu. Tutaj znajdziesz kilka przemyśleń na temat procesu rozmowy o pracę z doradcą finansowym.

Jak pokonać lęk podczas rozmowy?

Jeśli martwisz się rozmową, pamiętaj, że jest to całkowicie normalne. Nie ma w tobie nic złego, a nawet Doradca Kredytowy Katowice przeprowadzający wywiad ze stanowiskami na poziomie C denerwuje się. Najlepszym sposobem na pokonanie tego niepokoju jest pewność. I zyskujesz poczucie pewności poprzez przygotowanie i umiejętność odpowiedzi na niektóre z najczęściej zadawanych pytań do doradcy finansowego.

Jeśli po przeczytaniu tego artykułu nadal nie możesz poczuć pewności, chcę, zajrzyj na a potem pamiętaj, że jest to rozmowa o pracę czyli tylko rozmowa między dwojgiem ludzi. To nie walka o życie czy śmierć i nie próbujesz walczyć z armią. Stawiasz czoła jednej, może dwóm osobom, i rozmawiasz o swojej karierze bez względu na to, czy dobrze pasujesz do firmy.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uspokoić nerwy podczas rozmowy kwalifikacyjnej o wymarzone stanowisko doradcy finansowego.

Wybierz swój strój z wyprzedzeniem

Nie czekaj do rana rozmowy kwalifikacyjnej, aby przedzierać się przez szafę w żałosnej próbie znalezienia czegoś do dobrego prezentowania się. Poświęć trochę czasu dzień wcześniej (lub nawet wcześniej niż dzień wcześniej), aby pomyśleć o tym, co chcesz założyć, i by wypróbować różne kombinacje.

Jeśli chcesz zostać doradcą finansowym, na pewno nie pomylisz się gdy postawisz na klasykę, a więc dopełnisz swój look garniturem i krawatem, a kobiety nie mogą się mylić z bluzką i eleganckim spodniami. Ale bądźmy szczerzy – jesteś dorosły i możesz nosić, co tylko chcesz.

Wykonaj badania dotyczące firmy

Jest to zdecydowanie najważniejsza wskazówka dotycząca rozmowy kwalifikacyjnej, jaką można udzielić doradcy finansowemu. Z doświadczenia wynika, że ​​więcej miejsc pracy zostało utraconych z powodu braku przygotowania. Twoja rozmowa kwalifikacyjna ma być twoim najlepszym osiągnięciem w danym momencie. Wszystko, co widzi ankieter, jest dla ciebie absolutnie najlepsze. Jeśli nie możesz nawet zawracać sobie głowy badaniem firmy, dlaczego mieliby ci ufać wręczając klucze do ich królestwa?

Jedną prostą rzeczą, którą możesz zrobić, to sprawdzić stronę internetową firmy. Co oni robią? Jak komunikują to, co robią? Kim oni są jako klienci? Przeczytaj biografie założyciela i innych pracowników.

Ponadto przejdź do swojej ulubionej wyszukiwarki i poszukaj informacji prasowych i artykułów. Widzisz coś interesującego? Jeśli tak, możesz porozmawiać o tym podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Następnie udaj się do LinkedIn i sprawdź założyciela i osobę, z którą będziesz rozmawiać.. Nie myśl o tym jako o prześladowaniu, ponieważ tak nie jest. Chodzi o Twoją przyszłość. Dla przykładu wejdź teraz na stronę na którą zaprasza Doradca Kredytowy Katowice – co możesz powiedzieć na temat tego doradcy? Od razu widać, że mowa o profesjonaliście!

Dodatkowo pod artykułem w trybie TEKSTOWYM proszę wstawić poniższe:

Ekspert Finansowy Katowice – Śląsk
Uniwersytecka 13
Katowice 40-007
woj. śląskie
+48 533 88 78 78

https://www.facebook.com/DoradcaFinansowyKatowice/

Działamy na terenie całej Polski