Benefity dla pracowników – bilety na wydarzenia kulturalne, z których chętnie skorzysta każdy pracownik!

002

Kultura to bez wątpienia jest jeden z tych elementów, dzięki któremu można się zrelaksować, dzięki któremu można mówić o odsapnięciu od codziennych problemów. Z różnych rodzajów wydarzeń kulturalnych można oczywiście korzystać indywidualnie. Niemniej jednak coraz większa grupa pracowników pyta o możliwość dofinansowania wejściówek na imprezy kulturalne z funduszu socjalnego danej firmy. Oczywiście w wielu firmach jest taka możliwość. Jednakże w wielu przypadkach także firmy decydują się na skorzystanie z systemów oferujących benefity dla pracowników. Tym samym systemy kafeteryjne w Polsce cieszą się coraz większym powodzeniem. MyBenefit to jeden z podmiotów, który na rynek wprowadziło bardzo wiele ciekawych ofert benefitów dla pracowników, w których zakresie znajdują się rozmaite atrakcje w różnych miejscowościach.

Jak to działa?

Istotnym elementem jest nabycie wiedzy na temat tego, jak działa kafeteria MyBenefit. To nie jest nic trudnego. MyBenefit to szereg bardzo wielu możliwych do wykorzystania przez pracowników atrakcji. Skorzystanie z kafeterii benefitów polega oczywiście na nawiązaniu stosownej współpracy. Podstawą jest stałe doładowywanie kont pracowników określonej wysokości kwotą ze środków z funduszu socjalnego lub też z funduszu premiowego. Owo doładowanie powinno być stałe i z góry ustalone. W ramach posiadanych środków na swoim indywidualnym koncie, dany pracownik ma możliwość ich wykorzystania w wielu różnych celach. Kafeteria jest tym elementem, który daje możliwość bardzo prostego zarządzania różnymi świadczeniami. Skoro mowa o owych świadczeniach, to jak najbardziej należy tutaj mówić o różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych, aczkolwiek nie tylko. Należy także wskazać na inne elementy jak chociażby opieka medyczna, itp. Do podstawowych zalet kafeterii MyBenefit na pewno należy zaliczyć takie elementy jak:

  • duża wygoda rozliczenia oraz dystrybucji,
  • możliwość dokonania samodzielnego wyboru benefitów,
  • optymalizacja kosztów,
  • benefity pozapłacowe dostępne dla każdego od ręki.

Mówiąc o wygodzie prowadzonych rozliczeń, należy podkreślić to, że podział środków oraz ich rozliczenie jest bardzo proste. Tutaj nie ma mowy o takim czymś, czym jest dystrybucja świadczeń. Wszelkie benefity dla pracowników są przekazywane w sposób online lub trafiają do nich bezpośrednio. Na pewno bardzo ważnym aspektem jest to, że poszczególni pracownicy samodzielnie podejmują decyzję związaną z tym, z których benefitów w danym momencie będą chcieli skorzystać. Szeroki wachlarz możliwości nie ogranicza się tylko i wyłącznie do propozycji kulturalnych, lecz do wielu ich rodzajów. Jednocześnie też wpływa to na to, iż poszczególni pracownicy wybierając tylko to, co leży w sferze ich zainteresowania, uzyskują pełne zadowolenie. Z punktu widzenia każdego pracownika bardzo istotnym elementem jest fakt, iż benefity, które on wybiera, są dla niego dostępne od razu. W przeważającej większości owe benefity są dostępne online, co także jest kojarzone z konkretną korzyścią.

Wydatna korzyść dla firm

Kafeteria MyBenefit jest elementem, który jest związany z szerokimi korzyściami dla pracownika, dla pracodawcy, dla danej firmy. Istotnym elementem jest także to, że zarówno benefity kulturalne jak i wszelkie inne są w pełni zgodne z ustawą o Zakładowych Funduszach Świadczeń Socjalnych. Jeśli oczywiście zakładowy regulamin związany z tym funduszem pozwala, to warto jest pomyśleć o skorzystania z możliwości jakie daje kafeteria MyBenefit. Pracownicy oczywiście doceniają najbardziej korzyści finansowe, jakie stają się ich udziałem. Niemniej jednak również i te korzyści pozapłacowe są bardzo ważnym składnikiem motywacji pracowników do pracy. Wszakże odpowiednie motywowanie swoich pracowników do pracy jest jednym z kluczowych elementów mających wpływ na jakość pracy, na podnoszenie wydajności jak również finalnie na zadowolenie pracowników z warunków zaproponowanych przez pracodawcę.

Autor: redakcja MyBenefit.pl