Bezpieczeństwo użytkowania krzeseł w biurze

Każdy wie, że siedzenie przez 8 lub więcej godzin dziennie jest szkodliwe dla zdrowia. Istnieją jednak inne problemy zdrowotne w miejscu pracy spowodowane przez krzesła biurowe. Uzyskaj wskazówki dotyczące bezpieczeństwa od ekspertów oferujących wysokiej klasy krzesła – zobacz na https://kamilameble.pl/14-obrotowe-krzesla-biurowe aby chronić swoich pracowników.

architect-569361_960_720

Nie używaj uszkodzonych krzeseł!

Jeśli w krześle brakuje koła, podłokietnika lub „utknie” na jednej wysokości, krzesło jest zepsute. Nawet jeśli krzesło wydaje się bezpieczne, może łatwo przechylić się lub złamać, gdy ktoś na nim usiądzie. Lepiej na dłuższą metę kupić nowe krzesło od Kamila Meble niż wielokrotnie mieć do czynienia z potencjalnie niebezpiecznym krzesłem.

Na początku dnia roboczego pracownicy powinni poświęcić kilka minut na dostosowanie:

  • zagłówka
  • podłokietników
  • ogólnej wysokości krzeseł

Robienie tego rano oznacza, że nie powinno się rozpraszać w ciągu dnia z powodu niewygodnego siedzenia.

Jeśli spędzasz dzień pochylając się, aby zobaczyć pracę innych ludzi lub lubisz się wiercić – grozi ci przewrócenie krzesła. Upadek nawet z tak małej wysokości może prowadzić do zwichnięcia lub złamania kości. Utrzymanie odpowiedniego poziomu krzesła zmniejszy to ryzyko.

Zrób sobie przerwę!

Ciągłe siedzenie jest niewiarygodnie złe dla długotrwałego zdrowia. Pracownicy powinni wstać i zrobić szybki spacer przynajmniej raz na godzinę. Jeśli pracują przy komputerach – jest to dobra okazja, aby oderwać wzrok od monitora.

Nie siedź na siłę

Naprawdę musisz zakończyć projekt? Siedzenie w obliczu dyskomfortu może wydawać się niczym poważnym, ale pozostawanie w pozycji siedzącej może prowadzić do większego bólu w przyszłości. Dyskomfort w fotelu może być poważną przeszkodą podczas pracy, dlatego lepiej jest wstać i zrelaksować ciało przed zakończeniem tego dużego projektu.

Krzesła z kołami są niezwykle wygodne, ale stwarzają zagrożenie dla biura. Ktoś, kto siada, może nie oczekiwać, że krzesło zacznie się toczyć… uważaj na nie, ale nie musisz z nich rezygnować.

Limit wagi i wysokości krzeseł biurowych

images (1)Rodzaj krzeseł potrzebnych w twoim biurze zależy od twoich pracowników. Krzesła biurowe wysokiej jakości są bardziej wytrzymałe niż kiedykolwiek i stworzone po to, aby wspierać pracowników każdej wielkości. Pojemność wagowa to prawdziwy problem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie nowych krzeseł. Średnio większość krzeseł roboczych może wytrzymać do 120 kilogramów. Dostępne są teraz duże i wysokie krzesła nawet przekraczające ten limit.

Mniejsze osoby również będą musiały być brane pod uwagę. Niski pracownik może wymagać niskiego krzesła, aby jego stopy mogły wygodnie dotykać ziemi podczas pracy. Zaleca się trzymanie stóp płasko na podłodze, aby zapewnić lepszą ergonomię.

Szukając więc krzeseł dla Twoich pracowników stawiaj zawsze na nowe, ergonomiczne krzesła spełniające wszystkie potrzeby biznesowe. Odwiedź najlepiej salon wystawowy bezpośrednio, aby wypróbować krzesła przed ich zamówieniem.