Biura coworkingowe w polskich miastach

biura-coworkingowe

Rynek pracy zmienia się coraz bardziej. Powoli coraz więcej, szczególnie nowatorskich zawodów, odchodzi od etatu na rzecz pracy na „własną rękę”. Będąc dobrym freelancerem można zarobić o wiele więcej i szybciej przejść na emeryturę. Jednak wiele osób przed taką opcją wstrzymuje świadomość ponoszenia dodatkowych kosztów. Czy na pewno są one tak wysokie?

Miejsce pracy freelancera

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pracować nad zleceniami w domu. Jednak nie zawsze mamy taką możliwość, małe dzieci mogą skutecznie nam utrudnić skupienie się nad zadaniem. Dlatego też rynek udostępnia nam wiele rozwiązań, w tym możliwość pracy w biurach coworkingowych.

Co nam daje biuro na godziny

Patrząc tylko z perspektywy zwykłego klienta daje nam na pewno przestrzeń do pracy, ale to nie koniec usług z jakich możemy skorzystać będąc freelancerem. Oto jeszcze dodatkowe opcje podnoszące jakość pracy w takim miejscu:

  • faks;
  • drukarka;
  • ksero;
  • łącze szybkiego internetu;
  • przestrzeń socjalna;
  • możliwość spotkania innych freelancerów;
  • możliwość rejestracji firmy pod adresem biura;
  • sale spotkań, konferencyjne.

Te oraz jeszcze kilka innych dodatkowych usług dostępnych w biurach coworkingowych skutecznie ściągają wielu wolnych strzelców do swoich pomieszczeń. Można spotkać podobnych ludzi i nawiązać znajomości, które zaprocentują w przyszłości.

Biura coworkingowe w największych miastach

Obecnie nie ma trudności w znalezieniu biura na godziny w największych miastach w Polsce. Możemy wybierać między odpowiadającymi nam lokalizacjami w Krakowie, Warszawie, Katowicach czy Wrocławiu.

Prestiżowe oferty biur coworkingowych znajdziemy na http://cityspace.pl/.

Freelancer pracując przy pomocy komputera, ma dużo możliwości jeśli chodzi o wybór miejsca. Musi mieć tylko zapewniony odpowiednio dobre łącze internetowe, z którym obecnie nie ma większych problemów. Największym wyzwaniem są zlecenia, o które jest łatwiej w większych miastach. Dlatego też adres siedziby działalności nie jest bez znaczenia. Dodatkowo koszt takiego biura nie jest tak wysoki jak w przypadku wynajmu pomieszczenia tylko dla siebie.

Pracując w biurach coworkingowych jesteśmy bardziej mobilni

Warszawa, Kraków, Wiedeń wszędzie gdzie tylko pojedziemy możemy pracować w biurze coworkingowym. Także nie jesteśmy uzależnieni od jednego miejsca, jak w przypadku wynajmowania biura tradycyjnym sposobem. Poza tym prozaicznie ujmując rzecz, w razie niepowodzenia po przejściu na swoje nie ponosimy kosztów wynajmu biura czy strat na zakupionym wyposażeniu.

Źródła:

  1. http://www.trinet.com.pl/kiedy-warto-wybrac-biuro-coworkingowe – Kiedy warto wybrać biuro coworkingowe? – stan z 2018-11-15.
  2. http://www.blue-bell.pl/od-czego-zaczac-zakladanie-firmy – Od czego zacząć zakładanie firmy? – stan z 2018-11-10.