Ból kręgosłupa po całym dniu pracy? Obuwie może być winowajcą!

Plecy są połączone z biodrami, które są połączone z nogami, a następnie z kostkami i stopami. Przy takim bezpośrednim połączeniu nic dziwnego, że buty, które nosisz, odgrywają tak ważną rolę w zapobieganiu bólom pleców i nóg.

valde kopalnia pracy

Specjaliści mogą pomóc Ci określić, czy nosisz odpowiedni rozmiar i kształt butów dostosowany do swojego stylu życia i pracy. Jeśli jesteś aktywny, staje się szczególnie ważny. Poszukaj pomocy, jeśli skarżysz się na problemy z plecami związane z bólem nóg.

Bezpośrednie połączenie z bólem pleców i nóg

Choć może wydawać się to odległe od twoich pleców do twoich ulubionych pięciocentymetrowych obcasów, twoje stopy tworzą fundament, na którym opierają się twoje plecy. Bez odpowiedniego wsparcia na nogach, twoje plecy płacą wysoką cenę. Obuwie zbyt płaskie i otwarte, takie jak klapki, może prowadzić do bólu łuku, który promieniuje do twoich nóg i pleców. Alternatywnie, wysokie obcasy wywierają nadmierny nacisk na twój kręgosłup.

Twój chód – sposób chodzenia – wpływa na całe twoje ciało. Najczęstsze długoterminowe problemy ze stopami, które mogą prowadzić do bólu pleców, który powoduje reakcję łańcuchową, gdy twoje ciało obraca się do wewnątrz podczas chodzenia. Niezręczny ruch prowadzi do niepotrzebnego nacisku na dolne części pleców. Jeśli cierpisz na takie bóle, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie się to pogłębiać, jeśli nie zmienisz swojego obuwia na odpowiednie buty ortopoedyczne.

Inne problemy ze stopami, które mogą prowadzić do bólu pleców, to:

  • guzy,
  • podeszewkowe zapalenie powięzi,
  • ból nerwów w stopach.

Wszystkie te objawy można leczyć. Wkładki bądź buty ortopedyczne mogą pomóc!

Niezależnie od tego, czy Twoje zaburzenia chodu wynikają z genetyki, czy też pojawiły się po kilku latach noszenia nieodpowiedniego obuwia, ortopedyczne buty bądź nawet wkładki do butów często pomagają złagodzić ból pleców. Lekarze kręgosłupa mogą skierować cię do podiatry, który wykona niestandardowe ortezy, jeśli uzna, że Twój chód jest głównym źródłem bólu pleców i nóg.

Wykonane na zamówienie wkładki są ortezami zaprojektowanymi do leczenia konkretnego problemu z chodem. Ortezy są proste w użyciu. Każdego dnia wkładasz je do swoich zwykłych butów. To prawda, że nie będą dobrze pasować do szpilek, ale do tego czasu prawdopodobnie i tak nie będziesz ich nosić.

Kiedy but pasuje?

Buty ortopedyczne mogą być lepszym rozwiązaniem, jeśli wkładki nie łagodzą bólu pleców i nóg. Ale nie musisz uciekać się do starych ortopedycznych butów, które nosi twoja babcia. Dzisiaj niejeden producent butów ortopedycznych rozumie potrzebę odpowiedniego wsparcia stopy i robienia butów ortopedycznych, które są zarówno stylowe, jak i korygujące. Lekarze kręgosłupa mogą ocenić postępy po ich wypróbowaniu.

Producenci obuwia robią buty przeznaczone do leczenia problemów ze stopami i związanego z tym bólu pleców i nóg. Wiele opcji nawet jest objętych ubezpieczeniem – o szczegóły zapytaj swojego pracodawcę bądź ubezpieczyciela. Więc jeśli cierpisz na bóle nóg, niech te bardzo osiągalne rozwiązania ci pomogą.