Certyfikaty po szkoleniach – kiedy mają znaczenie?

online-3412473_640Kursy i szkolenia to bardzo dobry sposób podnoszenia kwalifikacji i zdobywania nowych umiejętności. Są bardzo dobrą alternatywą dla wieloletnich studiów, w czasie których studenci uczą się często czystej teorii, a zajęć praktycznych nie mają prawie wcale. Na dobrze zorganizowanych kursach można w krótkim czasie zdobyć sporo nowych kompetencji i umiejętności, które niemal od razu przydadzą się w życiu zawodowym.

Na rynku szkoleń, kursów i innych form dokształcania się oferta jest na tyle spora, że praktycznie każdy znajdzie coś odpowiedniego do swojej branży i indywidualnych potrzeb. Jeśli jednak jesteśmy już na etapie poszukiwania dobrego kursu, warto bardzo dokładnie sprawdzić co najmniej kilka kwestii. Ważne jest przede wszystkim, jak długo firma szkoleniowa jest obecna na rynku, jak wygląda kadra dydaktyczna, czy firma posiada wszystkie uprawnienia do prowadzenia zajęć, wydawania dyplomów i certyfikatów. Te bardzo często są potrzebne do wykonywania konkretnych prac. Kurs, który dostarcza umiejętności, ale nie kończy się wydaniem odpowiedniego certyfikatu, może się okazać zupełnie nieprzydatny.

Certyfikaty przydadzą się w CV

Kursy i szkolenia, które kończą się wydaniem certyfikatów potwierdzających nowe umiejętności to świetna forma dokształcania, która może wzbogacić nasze CV. W dzisiejszych czasach pracodawcy są bardzo wymagający i zatrudniają wyłącznie osoby z najlepszymi kwalifikacjami. Dodatkowe certyfikaty potwierdzające ukończenie kursów i szkoleń to dla rekrutera informacja, że ma do czynienia z ambitną osobą, która dba o swój nieustanny rozwój. Co więcej, warto pamiętać o tym, że w niektórych zawodach konkurencja jest naprawdę spora. Z polskich uczelni co roku wychodzą tysiące specjalistów z różnych branż, których CV są dosyć podobne. Osoby, które mają dodatkowe certyfikaty czy uprawnienia z pewnością mają większe szanse w konkurowaniu o dobre zatrudnienie z osobami, które poza dyplomem wyższej uczelni nie są w stanie zaoferować potencjalnemu pracodawcy niczego więcej.

Wybieraj dobre szkolenia

Jeśli chcesz szybko podnieść swoje kwalifikacje lub zdobyć nowy zawód, warto uważnie wybierać firmę szkoleniową i decydować się jedynie na ofertę takich szkół czy centrów kształcenia, które mają doświadczenie i są sprawdzone na rynku. Dobre centrum szkoleniowe Warszawa powinno mieć sprawdzoną kadrę dydaktyczną, bardzo dokładnie rozpisany plan i program zajęć, a także cieszyć się pozytywną opinią wśród osób, które już w danym miejscu się kształciły i zdobyły nowy zawód czy konkretne uprawnienia. Firm szkoleniowych jest naprawdę sporo i wybór może być dosyć trudny. Jednak nie kierujmy się kwestiami finansowymi. Jeśli szkolenia są duże tańsze niż w wielu innych, konkurencyjnych placówkach, raczej nie należy się po nich spodziewać, że będą prowadzone na wysokim poziomie.