Chcesz wysłać kartki wielkanocne pracownikom? Komu to zlecić?

“Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich” – Andrzej Sapkowski.

Kartki wielkanocne pomimo tego, że dotyczą jednego święta, posiadają olbrzymią ilość wzorów. I tak, jak w powiedzeniu pana Sapkowskiego, tylko niektóre są wyjątkowe, przeznaczone dla wyjątkowych ludzi, którzy nie zaliczają się do tych „wszystkich”. Te wyjątkowo piękne kartki przedstawiające Święto Wielkiej Nocy, można przejrzeć w wyjątkowym sklepie sklep.letica.pl z Poznania. Gdyby ktoś chciał zamówić przez Internet, to oczywiście jest to możliwe i jak najbardziej pożądane. Na stronie można znaleźć wszelkie informacje dotyczące zamówień, płatności, wysyłki. Ceny są bardzo małe, więc warto skorzystać i przy okazji przeglądnąć inną ekspozycję sklepu.

DIY-Easter-Cards-Step-2

Trochę historii

Choć za protoplastę, który wysłał pierwszą kartkę z życzeniami uznajemy Szkota Thomasa Sturrock, a stało się to w 1841 roku, to podobno samo słowo „pocztówka” wymyślił Henryk Sienkiewicz. Słowo to zastąpiło bardzo niepopularną w ówczesnej Polsce, rosyjską „otkrytkę”. Było to w roku 1900. Sama kartka Wielkanocna zawierała pięknie malowane ilustracje, przedstawiające Zmartwychwstanie, także jajka, króliki, zajączki. Jak na ówczesne czasy było wiele wzorów. Jednak było coś, czym tamte kartki różniły się od współczesnych. Na wielu wzorach umieszczano bardzo często motyw patriotyczny. Kojarzono Zmartwychwstanie Pańskie, ze Zmartwychwstaniem Ojczyzny, która przecież w tamtym okresie była pod panowaniem obcych zaborców. Nikogo nie dziwiły takie motywy. Ludzie raczej byli zdziwieni, jeśli na pocztówce Wielkanocnej było samo jajko, kurczak, zając czy inny symbol tych pięknych świąt.Dziś nasza Ojczyzna jest wolna, a zwyczaj umieszczania symboli Polski na pocztówkach Wielkanocnych zanikł. Trochę szkoda, ale nic straconego. Gdyby ktoś sobie życzył, zawsze taki wzór może sobie zamówić w www.sklep.letica.pl. Sklep ma swoją drukarnię, która może drukować zarówno wielkie ilości projektów graficznych, jak również małe. To bardzo ważne, bo jakby ktoś chciał zamówić kilka sztuk, także może złożyć takie zamówienie.

Współczesne kartki Wielkanocne

Dziś, na początku XXI wieku, można kupić rozmaite kartki Wielkanocne. Zapewne zaspokoją one wszelkie, istniejące gusta. Sklep LETICA z Poznania, proponuje kartki Wielkanocne wykonane z różnego rodzaju wyjątkowych papierów ozdobnych, wraz z dopasowanymi do nich kopertami. Wzorów jest mnóstwo, ale także można je wymyślić samemu. Kartka nie jest czymś trudnym do zrobienia. Wystarczy mały kartonik papieru, farby, lub kredki, oraz czas i chęć. Dziś kartki malują dzieci dla swoich bliskich (rodziców, dziadków, dla pań w szkole, czy sąsiadek) Dorosłym się nie chce.

Zasłaniają się brakiem czasu, talentu, możliwości. A czy nie warto by było usiąść razem z dzieckiem i namalować kilka kartek, a potem je rozesłać? Może i tak. Może warto, tylko po co? Kto to doceni? Kto będzie chciał docenić nas, dorosłych? Dziecko to co innego, ale my? Nawet gdybyśmy takie kartki zrobili, ich adresaci pewnie mieliby niezły ubaw z naszych talentów. Dlatego proponuję skorzystać z możliwości zamówienia takich kartek ze sklepu Letica z Poznania. Możemy przedstawić nasz wzór, a wykona go profesjonalista i nikt nie będzie się śmiał, a nasza rodzina zapieje z zachwytu. Dziś mało wysyła się kartek z okazji różnych świąt, urodzin, imienin, czy innych jubileuszy. Warto podtrzymać te tradycje, gdyż jeśli tego nie zrobimy, utracimy coś naprawdę wyjątkowego. Na przykład: Kiedyś dostawaliśmy pocztówki z rozmaitych okazji, dziś otrzymujemy głupkowate sms-y z nierzadko wulgarnym tekstem.

Czy to jest piękne? Oczywiście, że nie. Może ktoś wyśle nam e-maila, w którym załączy piękną kartkę Wielkanocną, lub o innej tematyce. Ale czy to jest przez nas pożądane? Z pewnością nie. Taki e-mail wyląduje w elektronicznym koszu prędzej, niż się spodziewamy. A, czy kartka kończy swój żywot w koszu na śmieci? Na pewno nie na początku. Wręcz przeciwnie. Może przetrwać lata, dziesiątki lat. Jeśli ją kiedyś znajdziemy, gwarantuje duże wzruszenie i szczery uśmiech.