Czy kontener mieszkalny to dobry pomysł?

Domy kontenerowe mogą być doskonałą alternatywą dla tradycyjnego budownictwa mieszkaniowego z wielu powodów. Jeśli próbujesz znaleźć tanie mieszkania, jesteś zainteresowany zainwestowaniem w mały dom, lub potrzebujesz elastycznej opcji mieszkaniowej, – kontener socjalny może być rozwiązaniem, którego szukasz!

kopalnia pracy kontener

Domy wykonane z kontenerów transportowych zyskują na popularności i są wyposażone w niesamowite korzyści, których nie można zapewnić sobie w konwencjonalnej sytuacji mieszkaniowej.

Niedrogie rozwiązanie

Chociaż możesz sądzić że nie możesz sobie pozwolić na posiadanie czegokolwiek i zawsze będziesz wynajmował, budowanie domu z kontenerów może być o wiele bardziej przystępne niż kiedykolwiek sobie wyobrażałeś! Możesz znaleźć kontenery transportowe na sprzedaż, od kilku tysięcy złotych! Po zakupie kontenera transportowego pozostała część kosztów zależy już tylko od wykończenia wybranego do wnętrza.

Gotowe domy kontenerowe zaczynają się zwykle od kilkunastu złotych – więc z całkowitą swobodą w projektowaniu wnętrz i wykończeniach można uzyskać niedrogi i tani domek ale są też luksusowe domy kontenerowe, dla zainteresowanych.

Wytrzymałe i odporne

Kontenery transportowe są z natury mocne. Są produkowane tak, aby były wytrzymałe i trwałe. Kontenery transportowe są zaprojektowane do przewozu ładunków przy ekstremalnych warunkach pogodowych, zarówno na lądzie, jak i na morzu. Na morzu mogą być narażone na wiatry o niesamowitej prędkości lub fal – istnieje duża szansa, że pojemnik może przetrwać to, czego mógłby nie wytrzymać twój dom!

Ta trwałość zmniejsza się, gdy usuwana jest stal na drzwi i okna. Zachodzi równowaga w projekcie pomiędzy dodawaniem szklanych okien i drzwi, przy zachowaniu najwyższej możliwej integralności strukturalnej. Możesz również znaleźć plany domu kontenerowego, które pozwalają na umieszczenie okien i drzwi za oryginalnymi drzwiami kontenerowymi. Pozwala to zachować oryginalną integralność strukturalną i trwałość, która mogła przyciągnąć Cię do kontenerowca. W tego typu projektach zachowujesz także możliwość blokowania oryginalnych drzwi po wyjściu z domu, co jest atrakcyjnym aspektem, jeśli będzie to dodatkowy dom, który będzie od czasu do czasu pusty.

Nawet bez tego większość kontenerów transportowych może wytrzymać silne wiatry i burze. Niezabezpieczone i stojące samotnie, potrafią poradzić sobie z wiatrem o prędkości do 100 km na godzinę. Bezpieczeństwo domu kontenerowego jest dodatkowo wzmacniane jest po przymocowaniu domu do fundamentu, odpowiednio zabezpieczonego, aby mógł przyjąć prędkość wiatru do 175 km. Tak więc, jeśli mieszkasz w okolicy o ekstremalnych warunkach pogodowych, takich jak huragany czy tornada, możesz być spokojny, że twój kontener mieszkalny jest zbudowany tak, aby wytrzymać burzę.

Ponieważ głównym materiałem budowlanym w przekształconym kontenerze transportowym jest stal, są one bardzo odporne na robaki i szkodniki. Na przykład, nawet jeśli masz podłogi drewniane lub chcesz by z tego materiału była wykonana zewnętrzna część twojego kontenerowca, z tego powodu iż wewnętrzna rama budynku wykonana jest ze stali, nie musisz martwić się termitami.