Co zrobić, gdy ścieki stają się problemem?

Wszystkie septyczne systemy mają ograniczoną długość przydatności, więc można się spodziewać, że zawiodą w pewnym momencie. Nieprzestrzeganie kontroli systemów septycznych i kanalizacyjnych może narazić Ciebie, Twoją rodzinę i Twoich sąsiadów na ścieki. Ścieki zawierają patogeny i wirusy, które mogą powodować choroby. Ścieki mogą również zanieczyszczać wodę gruntową i powierzchniową, co może powodować zanieczyszczanie studni, rzek, strumieni lub jezior w pobliżu domu.farmer2

Szukaj znaków ostrzegawczych:

  • Nieprzyjemne zapachy w okolicy drenażu, szczególnie po intensywnym zużyciu wody lub opadach

  • Bardzo mokre plamy z bujną zieloną trawą nad polami odpływowymi lub szamba

  • Stojąca woda w polu odpływowym

  • Gulgoczące dźwięki w systemie hydraulicznym

Zauważyłeś te znaki ostrzegawcze? Podejmij działanie!

Jeśli uważasz, że twój system septyczny zawodzi, skontaktuj się z jednym z specjalistów, aby potwierdzić lokalizację i możliwą przyczynę niepowodzenia – pogotowie kanalizacyjne kraków na pewno udzieli CI odpowiedniej pomocy. Zaproponują również rozwiązanie naprawy. Pamiętaj: wszystkie naprawy systemu septycznego wymagają pozwolenia!

Certyfikowany instalator jest zwykle pierwszą i najlepszą osobą do kontaktu w celu zbadania problemu, ale dostępny jest również licencjonowany projektant lub wykwalifikowany inżynier. Taki specjalista może sprawdzić zbiornik septyczny lub pompy, aby zbadać przyczyny tworzenia się problemów w ramach systemu lub powolnego działania urządzeń. Mogą zalecić skontaktowanie się z certyfikowaną osobą naprawczą, jeśli system septyczny bądź kanalizacja naprawdę zawodzi.

wuko WarszawaJeśli to konieczne, można przeprowadzić test, aby sprawdzić, czy ścieki pochodzą z systemu septycznego. Wadliwy system septyczny nie musi być zastępowany nowym systemem. Twój profesjonalista może ci doradzić w sprawie możliwości naprawy. Pamiętaj jednak, że zwykle wypompowanie uszkodzonego systemu jest jedynie tymczasowym rozwiązaniem. Podczas gdy może być konieczne, aby zbiornik był pompowany podczas procesu naprawy, pompowanie samego zbiornika może nie naprawić wadliwego systemu septycznego. Dowiedz się, jak usuwać wycieki wewnątrz budynków – z pomocą pogotowia kanalizacyjnego.

Podobnie jak większość elementów domu, systemy septyczne wymagają rutynowej konserwacji. Jeśli zostanie to tak utrzymane, system septyczny powinien zapewniać niezawodną obsługę przez wiele lat. Jeśli system septyczny nie zostanie utrzymany, właściciele ponoszą ryzyko niebezpiecznych i kosztownych awarii. Systemy septyczne mają swoją własną żywotność eksploatacyjną i ostatecznie trzeba je wymienić.

Niesprawny lub nieprawidłowo funkcjonujący system kanalizacji stanowi zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt i może zanieczyszczać środowisko. Odpowiedzialny właściciel jest wyczulony na oznaki – niezależnie od wieku systemu i reaguje szybko, gdy coś wykryje. Szybka reakcja może zaoszczędzić pieniądze właściciela na naprawach i może zapobiec chorobom i negatywnemu wpływowi na środowisko.

Mamy nadzieję, że należysz do takich odpowiedzialnych właścicieli!