Czy praca agenta nieruchomości to coś dla Ciebie? Poznaj plusy i minusy!

estate-agent-fees-and-contracts-448712

Chociaż wiele osób uważa, że kariera w branży nieruchomości to łatwe pieniądze, chodzi w tym o wiele więcej. Praca agenta nieruchomości może być bardzo satysfakcjonującym wyborem kariery dla prawie każdego. Osoby wchodzące to tej branży mają dość zróżnicowane możliwości i umiejętności. Nie musisz być typowym „sprzedawcą”. Jest to przede wszystkim działalność usługowa, a obsługa Twoich klientów przyczyni się do Twojego sukcesu.

Każdego dnia możesz natknąć się na agenta nieruchomości, który niedawno ukończył szkołę średnią lub jest na emeryturze i teraz sprawdza się w swojej drugiej karierze, bo zainspirowały go oferty znalezione na http://dzwigowapark.pl.

Wiele osób uważa, że jest to naturalne przejście z innej kariery sprzedażowej i bardziej satysfakcjonujące! W końcu pomagasz ludziom w tym, co zwykle jest największą transakcją finansową ich życia. Nie wspominając już o emocjonalnym wpływie na dynamikę zmieniających się domów, które mogą znajdować się w zupełnie różnych regionach kraju, a nawet na świecie.

Dlaczego warto być agentem nieruchomości?

Jeśli rozważasz, czy nie wejść w tę nisze – znajdziesz bardzo różnorodne powody wyboru kariery w branży nieruchomości. Wielu wziętych agentów uwielbia aspekt „pomagania ludziom”, podczas gdy inni chcą spełniać się poprzez swoją niezależną naturę i być swoim własnym szefem. Ponieważ większość pośredników w obrocie nieruchomościami i brokerów to niezależni wykonawcy, mogą oni ustalać własne harmonogramy pracy i budować swoje firmy w sposób, w jaki chcą.

Są też tacy, którzy mogą postrzegać karierę w branży nieruchomości jako dość lukratywną, oferującą doskonałe wynagrodzenie za pracę, którą wykonują kiedy i jak chcą. Warto jednak w tym miejscu zwrócić uwagę na wyzwania związane z karierą w branży nieruchomości – warto przed zanurkowaniem w tę niszę dokładnie przeanalizować wszystkie statystyki dotyczące dochodów nowych agentów oraz powody, dla których wielu z nich nie wybija się w branży.

Twoja kariera w branży nieruchomości to biznes

Tutaj potrzeba zaangażowania i inwestowania wysiłku, czasu i pieniędzy, aby zbudować udany biznes nieruchomości. Jest jeszcze jedna cecha, która może pomóc pracownikom zorientowanym na sukces w nieruchomościach. Dzisiejszy świat technologii i mobilny otwiera nowe możliwości sukcesu w branży nieruchomości. Jeśli potrafisz wybić się na dobrej stronie internetowej, która jest przyjazna dla urządzeń przenośnych, publikuj posty w serwisach społecznościowych i szybko odpowiadaj na e-maile lub SMS-y, tak istnieje realna szansa na nawiązanie kontaktu z potencjalnymi klientami.

Zalety:

• Jesteś niezależnym kontrahentem i kontrolujesz własny biznes.
• Twój dochód nie jest ograniczony i zależy od twoich umiejętności i etyki pracy.
• Ustawiasz swój własny harmonogram pracy i wakacje.
• Pracujesz w różnych miejscach.
• Budujesz biznes dzięki doskonałej obsłudze i poleceniom od klientów.
• Pomagasz ludziom w jednej z największych transakcji finansowych.

Minusy:

• Jesteś niezależnym kontrahentem i sam musisz się uczyć biznesu.
• Dochód może zająć dużo czasu.
• Musisz być dostępny, gdy klienci cię potrzebują.
• Odpowiedzialność i ryzyko są częścią reprezentowania klientów.

Teraz powinieneś już wiedzieć, czy też chcesz zostać agentem nieruchomości.